Specjalny pocisk do niszczenia piorunów kulistych

W naturze istnieje takie zjawisko jak tworzenie się piorunów kulistych, są one znacznie niebezpieczniejsze od standardowych piorunów. Nie jest to spowodowane ich wielkością, ale nieprzewidywalnym lotem.

Specjalny pocisk do niszczenia piorunów kulistych
0sk4r

21.02.2009 | aktual.: 15.03.2022 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W naturze istnieje takie zjawisko jak tworzenie się piorunów kulistych, są one znacznie niebezpieczniejsze od standardowych piorunów. Nie jest to spowodowane ich wielkością, ale nieprzewidywalnym lotem.

To bardzo rzadkie zjawisko niestety jak dotąd nie było wytworzone w laboratorium w stanie stabilnym, jednak nie zatrzymało to prac Dr. Paula Koloca, który zapoczątkował wraz z Missile Defense Agency projekt o stworzeniu pocisku „magnetycznoplazmoidalnego”. Pocisk ten ma być wystrzelony z prędkością 7440MPH to jest około 13tyś km/h.

Pocisk ma być nazwany Phased Hyper-Acceleration for Shock, EMP Radiation," lub po prostu PHASER. Tak wiem długa nazwa ale tak już sobie przypisują w tych dziedzinach. Miejmy nadzieję, że stanie się to za jakiś czas, bo pomimo zagrożeń płynących z piorunów kulowych, produkcja pocisków może być znacznie groźniejsza.

Źródło: i.gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.