Speedboard: Elektryczna deskorolka z napędem łańcuchowym

Speedboard: Elektryczna deskorolka z napędem łańcuchowym18.11.2019 20:35
Elektryczna deskorolka
Elektryczna deskorolka
Źródło zdjęć: © Youtube/Hype

Elektryczna deskorolka pozwoli poruszać się bez wysiłku z prędkością do 48 km/h. Jest połączeniem wszystkiego, co najlepsze w surfowaniu, snowboardzie czy wyścigach samochodowych.

Pomysłodawcą dwukołowej, elektrycznej deskorolki jest Amerykanin – David Jackson. Speedboard przedstawia jako coś, co stanowi odzwierciedlenie jego wiedzy, gromadzonej przez 14 lat pracy jako inżynier mechanik i przedsiębiorca.

Deskorolka pozwala poruszać się z prędkością do 48 km/h. Bez trudu pokona zarówno żwirowe drogi, jak i betonowe chodniki. Jej waga to 11,8 kg, a długość wynosi 127 cm. Maksymalne obciążenie dla sprzętu to około 226 kg.

Szybka deskorolka dla każdego

Dlaczego Speedboard może poruszać się z prędkością blisko 50 km/h? Jej twórcy ustalili, że jest to bezpieczna prędkość, która daje również możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy punktem A i punktem B.

Innym argumentem, który tłumaczy wybraną maksymalną prędkość jest to, że deskorolką poruszającą się 48 km/h z łatwością może manewrować pomiędzy samochodami i nie spowalniać ich jazdy (zakładając, że większość z uczestników ruchu drogowego przemieszcza się z prędkością 25-30 km/h).

Czy Speedboard pojedzie szybciej? Nie, ale jej twórca już pracuje nad modelem, dzięki któremu deskorolka osiągnie prędkość ponad 128 km/h. Jackson zaznacza jednak, że wypadki przy prędkości 48 km/h rzadko kiedy kończą się śmiercią, ale każdy km/h więcej drastycznie zwiększa ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci.

  • Czy chciałbym jechać szybciej? Tak. Czy powinienem? Nie – podkreśla Jackson.

Bezpieczeństwo Speedboard

Deskorolka może być niebezpieczna. Jackson twierdzi jednak, że to jej użytkownik jest odpowiedzialny za własne bezpieczeństwo i powinien mieć to na uwadze. Zaleca również korzystanie ze sprzętu ochronnego i dostosowywanie prędkość jazdy do panujących warunków.

Jak zapewniając twórcy, Speedboard korzysta z najbardziej zaawansowanych rozwiązań: silników, akumulatorów itp. Każdy element został dobrany w taki sposób, aby stworzyć układ elektroniczny, który działa w harmonii, a jednocześnie przesuwa granice mocy i wydajności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)