Sprytny manipulator od Media-Techa

Sprytny manipulator od Media-Techa
06.06.2012 19:30
fot. materiały prasowe Media-Tech
fot. materiały prasowe Media-Tech
Marcin Honkisz
Marcin Honkisz

Już wkrótce na rynku pojawi się Media Droider RF MT1421, czyli ciekawe urządzenie 3 w 1. Droider spełnia jednocześnie funkcje pilota, klawiatury oraz myszy.

Już wkrótce na rynku pojawi się Media Droider RF MT1421, czyli ciekawe urządzenie 3 w 1. Droider spełnia jednocześnie funkcje pilota, klawiatury oraz myszy.

Najnowszy uniwersalny pilot Media-Tech jest rozwiązaniem dość wszechstronnym. Pozwala na zastąpienie dwóch klasycznych pilotów na podczerwień obsługujących dowolne urządzenia RTV. Ponadto obsługuje również komputer PC oraz multimedialne playery Media-Droid.

Urządzenia RTV kodowane są 3 metodami: przycisk po przycisku, kodem oraz poprzez autowyszukiwanie. Dostęp do ich obsługi jest poprzez dwa przyciski: TV oraz STB. Obsługa komputera PC jest nieco prostsza – dołączony odbiornik IR na USB nie wymaga sterowników, pilot widziany jest w systemach Windows od XP w górę.

Urządzenie jest dwustronne – jedna strona to klasyczny pilot, z przyciskami multimedialnymi i różą wiatrów. Z tyłu obudowy znajduje się natomiast pełnowymiarowa klawiatura QWERTY. Jedyną zagadką jest dla mnie funkcja myszki, a konkretnie touchpada, która według producenta jest zawarta w Droiderze. Na zdjęciach touchpada nie widać, a i z informacji prasowej nie wynika, gdzie miałby się znajdować.

Media-Tech poleca Droidera do obsługi większości urządzeń z systemem operacyjnym Android. Nie wiem, o jakie urządzenia konkretnie może chodzić, prawdopodobnie producent ma na myśli playery multimedialne pokroju własnych Media-Droidów.

Urządzenie jest małe i wygodne, waży tylko 97 g, a jego rozmiary to 180 x 50 x 15 mm. Zasilane jest dwiema bateriami typu CR2025. Jako że sposób komunikacji to podczerwień, jego zasięg teoretyczny to 15 m.

Nie jest znana jeszcze cena MT1421 ani data trafienia do sprzedaży. Jeśli faktycznie urządzenie jest wyposażone w touchpada to może być całkiem ciekawy następca miniklawiaturek Quark RF.

Źródło: Materiały prasowe Media-Tech

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)