Sprzedaż PlayStation Vita w Japonii

Jak podaje Enterbrain, PlayStation Vita sprzedała się w 321 407 egzemplarzach w ciągu dwóch dni od swojej premiery. Tym samym najnowsza konsola Sony pozostała w tyle w stosunku do premiery swojego obecnego konkurenta w postaci 3DS.

Sprzedaż PlayStation Vita w Japonii
Piotr Rusewicz

Jak podaje Enterbrain, PlayStation Vita sprzedała się w 321 407 egzemplarzach w ciągu dwóch dni od swojej premiery. Tym samym najnowsza konsola Sony pozostała w tyle w stosunku do premiery swojego obecnego konkurenta w postaci 3DS.

W żadnym przypadku nie można mówić ani o spektakularnym sukcesie, ani o porażce, ponieważ niedługo po swojej premierze sprzedaż 3DS-a ustała, co zmusiło Nintendo do poważnych zmian polityki cenowej. Sony dodatkowo musiało walczyć z premierą najnowszego Monster Huntera na 3DS-a, a niewiele przesadza się, mówiąc, że ta seria ma w Japonii podobny status, co u nas Diablo.

Obraz
Obraz

Biblioteka przygotowywanych tytułów jest bogata, ale warto zwrócić szczególną uwagę na nowe odsłony serii, takich jak WipEout, Uncharted, Ys czy rozszerzone konwersje w postaci Persona 4 Golden, BlazBlue lub Ninja Gaiden Sigma. Ciekawostką jest fakt, że nawet japońska Vita ma w opcjach do wyboru język polski. Kilku Polaków już testuje ten sprzęt. Europejska premiera w lutym.

Źródło: N4G

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.