Stanowcze "nie" dla sztucznego zawyżania cen w internecie!

Ponad 750 tyś. obywateli UE podpisało petycję w której żądają m.in. aby Parlament Europejski zdelegalizował blokadę wolnej sprzedaży towarów w Europie, usunął ograniczenia związane z handlem internetowym, za którymi stoi wiele znanych marek oraz zajął się polityką sztucznego zawyżania cen w internecie.

Stanowcze "nie" dla sztucznego zawyżania cen w internecie!
Kamil Ciuksa

18.09.2009 22:59

Ponad 750 tyś. obywateli UE podpisało petycję w której żądają m.in. aby Parlament Europejski zdelegalizował blokadę wolnej sprzedaży towarów w Europie, usunął ograniczenia związane z handlem internetowym, za którymi stoi wiele znanych marek oraz zajął się polityką sztucznego zawyżania cen w internecie.

Apel z podpisami został przedstawiony Komisji Europejskiej poprzez przedstawicieli eBay'a. Internauci, którzy podpisywali petycję mają nadzieję, że wszystkie sprawy związane z handlem internetowym, monopolizacją rynku internetowego oraz regulacje prawne w zakresie konkurencji, zostaną w końcu jasno i klarownie sprecyzowane z korzyścią dla obu stron, zarówno sprzedawców jak i kupujących.

[cytat]Zarówno biznes jak i konsumenci powinni mieć zagwarantowaną swobodę kupowania i sprzedawania po konkurencyjnych cenach. Internet daje taką możliwość. Dlatego popieram pomysł na zmianę przestarzałych przepisów. Internetowi sprzedawcy powinni mieć równe prawa do sprzedaży popularnych dóbr w sieci, nieważne czy jest to Arek czy Armani - uważa Mary Honeyball, posłanka Parlamentu Europejskiego z Londynu.[/cytat]

Petycja, którą złożyli przedstawiciele platformy aukcyjnej zbiegła się w czasie ze sporządzaną przez Parlament Europejski ustawą o konkurencji w UE, która ma zostać uchwalona 28 września.

Inicjatywa nie została pozytywnie przyjęta przez właścicieli niektórych marek, którzy mają zamiar nadal utrzymywać swoją surową politykę cenową oraz zaopatrzeniową.

Źródło: Gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.