SteelSeries Diablo III – mysz, headset USB i podkładka z piekła rodem [test]

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset
Jacek Klimkowicz

27.12.2011 19:30, aktual.: 11.03.2022 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przewidziana na początek 2012 roku premiera gry Diablo III będzie bez wątpienia wielkim wydarzeniem nie tylko dla miłośników gatunku. Zanim jednak zapowiedziany przed kilkoma laty tytuł trafi na sklepowe półki, fani mogą zaopatrzyć się w zestaw utrzymanych w klimacie gry akcesoriów przygotowanych przez SteelSeries. Warto się skusić?

Unboxing, specyfikacje, wykonanie i ergonomiaUnboxing – minimalizm w czystej postaci

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Nie ma mowy o jakichkolwiek nośnikach danych ze sterownikami, dłuższym manualem czy dodatkowym oprogramowaniem, jak również o stosownych futerałach, które ułatwiałyby transport akcesoriów SteelSeries Diablo III. O ile brak tych pierwszych nie jest w mojej ocenie wadą, przecież lepiej od razu pobrać najnowszą wersję oprogramowania z Sieci, o tyle brak tych drugich to spory minus.

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Za każde akcesorium SteelSeries Diablo III trzeba zapłacić całkiem sporo. Gryzoń według Ceneo jest warty ok. 230 zł, zestaw słuchawkowy ponad 400 zł, a podkładka w wersji mini przynajmniej 40 zł. Cóż, może posiadacze desktopów mają inne podejście do tematu, ale według mnie dołączony pokrowiec na myszkę by nie zawadził.

Dane techniczne:

Specyfikacje dostarczonych do naszej redakcji akcesoriów stworzonych przy współpracy z Activision-Blizzard są następujące:

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

SteelSeries Diablo III Mouse

 • Wymiary: ok. 125 x 68 x 39 mm;
 • Sensor laserowy o rozdzielczości 5700 CPI;
 • Czas reakcji: 1 ms (próbkowanie z częstotliwością 1000 Hz);
 • Śledzenie do 150 cali/sekundę;
 • Przyspieszenie do 30G;
 • 7 w pełni programowalnych przycisków;
 • Obsługa makr, możliwość zapisu profili;
 • Trójstrefowe podświetlenie LED w kolorze czerwonym (demon red);
 • 3 teflonowe ślizgacze;
 • 2,5-metrowy kabel z podwójnym oplotem i pozłacanym stykiem USB.
SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

SteelSeries Diablo III Headset

 • 50-milimetrowe membrany;
 • Pasmo przenoszenia 18 Hz – 28 kHz;
 • Podświetlenie LED w kolorze czerwonym (demon red);
 • metrowy kabel z podwójnym oplotem i pozłacanym stykiem USB;
 • 2-metrowy przedłużacz USB;
 • Mikrofon jednokierunkowy z systemem aktywnej redukcji szumów.
SteelSeries Diablo III QcK mini
SteelSeries Diablo III QcK mini

SteelSeries QcK mini Diablo III Edition

 • Wymiary: 250 x 210 mm;
 • Typ: miękka, materiałowa.

Jak widać, nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Przynajmniej w teorii. A jak jest w praktyce? Przekonajmy się!

Wygląd, jakość wykonania i ergonomia

Jak przystało na akcesoria dedykowane miłośnikom danego tytułu, peryferia SteelSeries Diablo III nawiązują stylistyką do nadchodzącej (miejmy nadzieję wielkimi krokami) gry. Utrzymane w czerwono-czarnej kolorystyce mają liczne ozdobniki, które cieszą oko i bezbłędnie skojarzą się ze stosownym tytułem.

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Zarówno słuchawki, jak i mysz mają stylowe, krwistoczerwone podświetlenie, którego intensywność i częstotliwość pulsacji bądź świecenia można regulować. Tworzywa, z których wykonano mysz SteelSeries Diablo III, są wysokiej jakości. Matowe powierzchnie ułatwiają utrzymanie gryzonia w czystości. Spasowanie wszystkich elementów obudowy jest wzorowe.

SteelSeries DiabloIII mouse & pad
SteelSeries DiabloIII mouse & pad

Wierzchnia strona urządzenia o symetrycznym profilu jest pokryta miłym w dotyku, antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu nie ma szans, aby mysz wyślizgnęła się z dłoni w ferworze walki. Dzięki sporym gabarytom mysz jest wygodna w użyciu i dłoń nie męczy się nawet podczas wielogodzinnych sesji gamingowych.

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Żywotność przycisków myszki SteelSeries Diablo III została oszacowana na 10 milionów kliknięć i powinna zadowolić wymagającego gracza. Rozkład przycisków jest optymalny. Gracz, swobodnie układając dłoń, ma łatwy dostęp do każdego z nich. Opór stawiany przez przyciski jest dobrze dobrany, a klik stosunkowo cichy.

Trzy duże, teflonowe ślizgacze sprawiają, że mysz SteelSeries Diablo III sunie lekko praktycznie po każdej powierzchni. Dwumetrowy kabel z solidnym, czarno-czerwonym oplotem i pozłacaną końcówką jest dość sztywny. Podsumowując, jakości wykonania gryzonia dedykowanego fanom gry Diablo III nie można niczego zarzucić.

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Headset SteelSeries Diablo III łączący się z komputerem za pomocą magistrali USB jest zaskakująco lekki. Ergonomiczny pałąk i przemyślany system regulacji sprawiają, że zestaw świetnie leży na każdej głowie. Duże czasze, skrywające 50 mm membrany mają otoczki wykonane z miękkiej skóry wypełnionej w środku elastyczną pianką.

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Zamknięty system dobrze izoluje gracza od dźwięków otoczenia. W lewej czaszy jest ukryty mikrofon, który można aktywować i dezaktywować umieszczonym na kablu pilotem. Ten ostatni pozwala dodatkowo na płynną regulację głośności. Kabel o długości 1 metra ma czarno-czerwony oplot i pozłacaną końcówkę. Niestety, dołączony 2-metrowy przedłużacz to już zwykły kabel USB, bez jakiegokolwiek oplotu i złoceń na stykach.

SteelSeries Diablo III headset USB
SteelSeries Diablo III headset USB

SteelSeries QcK mini Diablo III Edition to klasyczna, materiałowa podkładka z antypoślizgowym, gumowym spodem. Niestety, brzegi nie są należycie zabezpieczone i mają tendencję do strzępienia się. Podkładka zapewnia myszce dobry ślizg i ma rozmiar, który w mojej ocenie jest wystarczający.

Oprogramowanie producenta

Peryferiami SteelSeries Diablo III można zarządzać za pomocą dobrze znanej fanom marki aplikacji SteelSeries Engine, która tym razem została przyobleczona w klimatyczną skórkę. W przypadku myszy SteelSeries Diablo III można regulować podświetlenie (intensywność, częstotliwość pulsacji), precyzję wskaźnika (100-5700 CPI) i częstotliwość próbkowania (do 1000 Hz), a także przypisywać poszczególnym przyciskom funkcje czy tworzyć makra.

SteelSeries Engine - mouse
SteelSeries Engine - mouse

W przypadku headsetu SteelSeries Diablo III możliwości konfiguracji są, rzecz jasna, nieco mniejsze. Oprócz regulacji podświetlenia w zakresie identycznym z tym w myszy, można skorzystać z equalizera. Niestety, producent nie przewidział chociażby jednego domyślnego profilu tematycznego, zatem pozostaje zabawa suwakami. Oczywiście wszelkie wprowadzone zmiany można zachować w ramach profili.

SteelSeries Engine - headset
SteelSeries Engine - headset

Testy, podsumowanie i ocena sprzętuTesty syntetyczne myszki SteelSeries Diablo III

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Próżno szukać śladów interpolacji nawet przy ustawieniu maksymalnej rozdzielczości sensora (5700 CPI).

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Nie występuje też jakakolwiek akceleracja. Można zatem śmiało rypać nie tylko w RPG-i, lecz także w FPS-y, z chirurgiczną precyzją faszerując przeciwników ołowiem.

Peryferia SteelSeries Diablo III w akcji

Benchmarki benchmarkami, dla wielu najważniejsza jest praktyka. Otóż obcowanie z peryferiami SteelSeries Diablo III jest zdecydowanie miłym doświadczeniem. Świetnie wykonana, obłędnie czuła i precyzyjna mysz doskonale leży w dłoni i nigdy, przenigdy nie chce się wyśliznąć. Nawet po kilkunastogodzinnej sesji zmęczenie nie jest odczuwalne dzięki optymalnemu wyprofilowaniu i sporym gabarytom wskaźnika.

SteelSeries Diablo III mouse
SteelSeries Diablo III mouse

Wszystkie przyciski są łatwo dostępne i wygodne w użyciu. Rolce też nie mogę niczego zarzucić. Pracuje cicho i precyzyjnie. Zmiana czułości za pomocą umieszczonego pod nią przycisku nie stanowi problemu nawet dla osoby o dużych dłoniach. Według producenta, by przypisać przyciskom funkcje w grze Diablo III, wystarczy przeciągnąć i upuścić element oznaczający akcję lub umiejętność. Oczywiście przypisanie własnych komend nie stanowi problemu.

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Lekki, zamknięty headset SteelSeries Diablo III zaskakuje dynamiką i głębią dźwięku. Generowany przez 50-mm membrany dźwięk jest niesamowicie czysty, wyjątkowo naturalny, wyraźny i szczegółowy. Dynamika i separacja dźwięków o różnych częstotliwościach jest bardzo dobra . Można liczyć na naprawdę głębokie basy, które nie zagłuszają innych dźwięków.

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Pozycjonowanie w grach jest precyzyjne. Odgłosy kroków, spadających łusek czy ryku mitologicznego potwora potrafią wywołać ciarki na plecach podczas nocnej sesji w domowym zaciszu. Podjęcie stosownych działań mających na celu skrócenie przeciwnika o głowę nie stanowi problemu. Przestrzeń jest oddawana na tyle dobrze, że można nawet oszacować, w jakiej odległości znajduje się wróg.

SteelSeries Diablo III headset
SteelSeries Diablo III headset

Headset SteelSeries Diablo III jest na tyle dobry, że nadaje się nawet do odsłuchu muzyki, co można uznać za wyróżnienie w przypadku słuchawek skonstruowanych z myślą o grach. Jakość zintegrowanego mikrofonu jest dobra. Odgłosy otoczenia i echo akustyczne są całkiem nieźle niwelowane, a wyrazistości rejestrowanego dźwięku trudno coś zarzucić.

Do wysokiej czułości potencjometru umiejscowionego na kablu trzeba się przyzwyczaić. Dobrze zaprojektowana konstrukcja zestawu słuchawkowego sprawia, że nawet po wielu godzinach grania nie odczuwa się zmęczenia. Nauszniki są bardzo wygodne. Mimo systemu zamkniętego uszy nie pocą się, a jednocześnie dźwięki otoczenia nie są przepuszczane.

Podsumowanie i ocena sprzętu

Przygotowane z myślą o fanach kultowego action RPG peryferia SteelSeries Diablo III kosztują niemało, ale zdecydowanie są warte swojej ceny. Jakość wykonania, użytych materiałów i ergonomia są po prostu świetne. Praca urządzeń także jest wzorowa. Mysz sunie gładko i odwzorowuje poczynania gracza z obłędną precyzją i szybkością. Optymalnie rozplanowane przyciski o wysokiej żywotności pozwalają wraz z oprogramowaniem producenta na wyciśnięcie z myszy pełni możliwości.

Headset USB SteelSeries Diablo III zapewnia znakomite wrażenia słuchowe i sprawdzi się zarówno podczas grania, jak i słuchania ulubionych kawałków. Genialna, lekka konstrukcja dopasowuje się do głowy i pozwala delektować się wysokiej jakości dźwiękiem. Jedynie podkładka SteelSeries QcK mini Diablo III Edition budzi we mnie mieszane uczucia. Wygląda dobrze i zapewnia dobry ślizg, ale obawiam się, że po dłuższym użytkowaniu nabywca szmacianki QcK będzie musiał zmierzyć się z problemem strzępiących się brzegów.

Rekomendacja Gadżetomanii i wyróżnienie za świetny design dla Samsunga 900X3A
Rekomendacja Gadżetomanii i wyróżnienie za świetny design dla Samsunga 900X3A

Mysz i słuchawki SteelSeries Diablo III otrzymują rekomendację Gadżetomanii i wyróżnienie w kategorii dobry design.

SteelSeries Diablo III mouse

[plus]świetna jakość wykonania

[plus]dobrze rozplanowane, w pełni programowalne przyciski

[plus]przełączniki o wysokiej żywotności

[plus]oburęczna

[plus]klimatyczny wygląd

[plus]bardzo dobry jakościowo sensor

[plus]nie wymaga sterowników

[plus]świetny sensor (znakomita precyzja, brak akceleracji i innych, niepożądanych efektów)

[plus]solidny oplot kabla z pozłacanym stykiem

[minus]brak pokrowca w zestawie

SteelSeries Diablo III headset USB

[plus]superwygodne

[plus]doskonały dźwięk

[plus]klimatyczny wygląd

[plus]uniwersalność (zarówno do grania, jak i muzyki)

[minus]nie stwierdzono

SteelSeries QcK mini Diablo III Edition

[plus]wygląd

[plus]dobre ślizg i precyzja

[minus]niedostatecznie zabezpieczone brzegi podatne na strzępienie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)