Stół pędzący z prędkością 200 km/h

Widzieliśmy już wiele jeżdżących rzeczy, które bynajmniej nie zostały zaprojektowane jako pojazdy. Od niedzieli mamy nowego rekordzistę w kategorii "jeżdżące stoły". Mebel rozpędził się do ponad 200 km/h!

Fastfood
Fastfood
Henryk Tur

Widzieliśmy już wiele jeżdżących rzeczy, które bynajmniej nie zostały zaprojektowane jako pojazdy. Od niedzieli mamy nowego rekordzistę w kategorii "jeżdżące stoły". Mebel rozpędził się do ponad 200 km/h!

Jego twórcą jest Perry Watkins, a bicie rekordu miało miejsce na 500-metrowym torze w Northamptonshire. Co zabawne, stół nosi adekwatną nazwę: Fast Food. Jak widać na załączonym zdjęciu, rzeczywiście można nim szybko dostarczyć zamówiony obiad. Zmotoryzowany mebel osiągnął prędkość 130 mil/h, czyli ok. 210 km/h.

Obraz

Perry Watkins zapisał się już raz w historii jako twórca najbardziej płaskiego wozu na świecie (na zdjęciu powyżej). Planuje też stworzyć najmniejsze auto, jakie widziały ludzkie oczy. Do stołu wracając - zauważcie, że jest on gotowy do wyjazdu na drogi - widać tablicę rejestracyjną, a kierowca ma zapięte pasy. Jednak nie sądzę, aby Fast Food wyszedł poza kategorię wynalazków ciekawych, ale jednak bezużytecznych w praktyce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.