Stracił oko przez nowotwór. Zastąpił je świecącym okiem cyborga

Pochodzący z południowej Kalifornii inżynier Brian Stanley stracił oko w wyniku nowotworu. Jednak, zamiast ubolewać nad tak ogromnym uszczerbkiem, postanowił samodzielnie wykonać protezę rodem z filmów science fiction. Teraz zyskał ogromną popularność, dzięki nagraniu, na którym rozświetla swoje mieszkanie przy pomocy oka cyborga.

Brian Stanley zastąpił oko latarką
Brian Stanley zastąpił oko latarką
Źródło zdjęć: © Instagram | Brian Stanley
Konrad Siwik

29.10.2022 14:43

"Straciłem oko z powodu raka, więc zrobiłem to i zamieniłem moją głowę w latarkę" – wyjaśnia Brian Stanley na nagraniu opublikowanym w serwisie TikTok. Inżynier nazwał swój wynalazek "Titanium Skull Lamp" i twierdzi, że sprawdza się on doskonale podczas czytania w ciemności.

Oko cyborga

Na nagraniu widać, jak działa latarka, bez trudu oświetlając korytarz i łazienkę Stanleya. Co ciekawe, oko cyborga doskonale oświetla tylko ten obszar, na który inżynier aktualnie kieruje głowę. Według niego żywotność baterii w latarce wystarcza na ok. 20 godzin pracy, a przy tym nie nagrzewa się do temperatury, która mogłaby sprawiać dyskomfort.

W rzeczywistości cyberoko może generować jeszcze więcej światła. "To jest połowa mojej maksymalnej mocy wyjściowej" – wyjaśnia Stanley, dodając, że bezpieczeństwo jest dla niego najważniejsze i jest już na drodze do osiągnięcia pełnej mocy. Samą latarkę można włączyć i wyłączyć za pomocą czegoś, co wydaje się czujnikiem zbliżeniowym.

Stanley eksperymentował wcześniej również z różnymi kolorami, a nawet kształtami źrenic. Podczas zeszłorocznego Halloween zrobił na przykład filtry w kształcie ducha i dyni. Z kolei na tegoroczną odsłonę "święta duchów" wybrał oko, na którym widnieje szkielet zombie Jack Skellington z filmu animowanego Miasteczko Halloween.

Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.