Stworzono pamięć komputerową w formie galaretki

Nie jest to bajer w rodzaju zabawnych pendrive’ów, ale poważne naukowe odkrycie, które może umożliwić wszczepianie ludziom sztucznej pamięci. Co jeszcze oferuje galaretkowy gadżet?

Stworzono pamięć komputerową w formie galaretki
Marek Maruszczak

15.07.2011 19:00

Nie jest to bajer w rodzaju zabawnych pendrive’ów, ale poważne naukowe odkrycie, które może umożliwić wszczepianie ludziom sztucznej pamięci. Co jeszcze oferuje galaretkowy gadżet?

Przede wszystkim niestety nie wygląda tak jak obiekt przedstawiony na pierwszym zdjęciu. Może kiedyś będzie prezentowała się równie smakowicie, ale na razie przypomina kawałek żelu z zatopionymi w nim drutami.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/pamiecwgalaretce.jpg)

To właśnie kawałki metalu wykonane ze stopu galu i indu odpowiadają za zera i jedynki w procesie zapisu danych w żelowej pamięci. Ich właściwości umożliwiają przełączanie się ze stanu przewodzące napięcie elektryczne do stanu nieprzewodzącego.

Dzięki umieszczeniu wewnątrz żelowej powłoki pamięć jest elastyczna i doskonale radzi sobie w mokrym środowisku. Ta właściwość daje nadzieję, że w przyszłości będzie można wszczepiać ją ludziom.

Na razie żelowa pamięć nie umożliwia zapisania dużej ilości danych, ale technologia wciąż jest dopracowywana. Pomijając poprawienie praktycznych właściwości żelowej pamięci, specjaliści od marketingu z pewnością zadbają o to, żeby wynalazek przypominał galaretkę z pierwszego zdjęcia.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.