Super cienki Panasonic 85" w technologii NeoPDP

Panasonic zaprezentował nowy, 85-cio calowy telewizor o grubości zaledwie 99mm wykonany w technologii NeoPDP. Firma chwali się rewolucyjną technologią charakteryzującą się lepszą jasnością obrazu, o 50% mniejszym poborem energii oraz super płaskim panelem.

Super cienki Panasonic 85" w technologii NeoPDP
Łukasz Rzedzicki

Panasonic zaprezentował nowy, 85-cio calowy telewizor o grubości zaledwie 99mm wykonany w technologii NeoPDP. Firma chwali się rewolucyjną technologią charakteryzującą się lepszą jasnością obrazu, o 50% mniejszym poborem energii oraz super płaskim panelem.

Nowy 85-calowy ekran plazmowy jest o 30% cieńszy i lżejszy od 103-calowego rozwiązania zaprezentowanego hucznie w 2006 roku. Panel Full HD dzięki wysokiej rozdzielczości 1080 linii i kontrastowi 40 000:1 zapewnia  doskonale odwzorowane, naturalne barwy i najmniejsze szczegóły bez zniekształceń.

Martwi mnie jedynie ta miniaturyzacja i mam nadzieje, że 99mm grubości nie odbije się negatywnie na żywotności tych telewizorów. Pamiętać przecież trzeba, że wraz z miniaturyzacją elektroniki, a szczególnie delikatnych i czułych układów zasilania rośnie ich awaryjność. W naturze nic nie ginie i okazać się może, że mniejsze, napewno częściowo zubożałe zasilacze potężnych ekranów będą szybciej odmawiać posłuszeństwa tak jak w przypadku wielu obecnych produktów konkurencji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.