Suszarki do prania - zapomnij o mokrych ubraniach

Suszarka do prania to przydatny sprzęt, na który trzeba jednak wygospodarować dodatkowe miejsce
Suszarka do prania to przydatny sprzęt, na który trzeba jednak wygospodarować dodatkowe miejsce
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/BernardaSv
Tomasz Karkuć

29.08.2017 02:38, aktual.: 09.03.2022 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suszarki do prania są doskonałym uzupełnieniem pralek. Ubrania, które przełożycie z pralki do suszarki, błyskawicznie staną się suche i gotowe do włożenia. Nie wiecie, jaką suszarkę do prania wybrać? Zapoznajcie się z naszymi poradami i zobaczcie, które modele suszarek najbardziej ułatwią wam życie.

Rodzaje suszarek do prania

Suszarki do prania nie są jednowymiarowymi urządzeniami i, tak jak każdy sprzęt AGD, dzielą się na różne rodzaje. W związku z tym w sklepach znajdziecie następujące typy suszarek do prania:

  • wywiewowe suszarki do prania;
  • kondensacyjne suszarki do prania;
  • suszarki do prania z pompą ciepła.

W sklepach dominują kondensacyjne suszarki do prania. Jak działają suszarki kondensacyjne? Woda z prania jest w nich odprowadzana do pojemnego zbiornika, z którego trzeba ją regularnie wylewać. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy woda ze zbiornika kondensacyjnej suszarki do prania jest odprowadzana samoistnie, dzięki podłączeniu urządzenia do instalacji wodociągowej – to bardzo wygodne rozwiązanie, ze względu na które wielu klientów sięga właśnie po ten rodzaj suszarek.

Świetny stosunek jakości do ceny – z tego względu teraz doskonale sprzedaje się ten model suszarki do prania:

Ceny kondensacyjnych suszarek do ubrań są dosyć zróżnicowane, a ich dolna granica wynosi nieco ponad 1000 zł. W praktyce trudno jest kupić kondensacyjną suszarkę do prania tańszą niż 1400-1500 zł – za tę kwotę dostaniecie jednak najprostszy model.

Suszarki do prania z pompą ciepła to w pewnym sensie podtyp suszarek kondensacyjnych. Wyposażenie suszarki w pompę ciepła powoduje, że staje się ona urządzeniem energooszczędnym, które skutecznie suszy pranie w niższej temperaturze. Suszarki do prania z pompą ciepła są trochę droższe od kondensacyjnych – trzeba na nie wydać przynajmniej 1700-1800 zł.

Sprawdźcie ten renomowany model suszarki do prania – jego cena jest mocno okazyjna:

Najtańsze, ale jednocześnie najmniej popularne są suszarki wywiewowe, zwane też wentylacyjnymi suszarkami do prania lub ewakuacyjnymi suszarkami do prania. Wywiewowe suszarki do prania wymagają podłączenia do domowej wentylacji, przez którą odprowadzają parę wodną z osuszanych w bębnie ubrań, ręczników itp. W związku z tym wywiewne suszarki do prania najlepiej nadają się do domków jednorodzinnych, jednak tak czy inaczej ich podłączenie może być problematyczne i mało wygodne.

Suszarki do prania – na co zwrócić uwagę?

Ładowność bębna to jedna z najważniejszych cech, którą warto się sugerować przy zakupie suszarki do ubrań. Niekoniecznie jest tak, że im większa ładowność bębna, tym lepiej – wszystko tak naprawdę zależy od wielkości waszej rodziny. Poza tym pojemność znamionowa suszarki do ubrań powinna być podobna do maksymalnego załadunku bębna waszej pralki. W małych suszarkach do prania ładowność bębna może wynosić ledwie 3 kg, podczas gdy załadunek bębna w największych i najdroższych sprzętach dochodzi nawet do 9 kg.

W tej suszarce z pewnością zmieszczą się wszystkie wasze rzeczy:

Ważna jest też klasa energetyczna suszarki do ubrań. Na szczęście obecnie większość modeli to urządzenia wysokiej klasy A++, ewentualnie A+, co wystarcza, by nie przepłacać za prąd. Poza tym zwracajcie uwagę na roczne zużycie energii w suszarkach do prania – zazwyczaj jest ono podawane zarówno w ujęciu rocznym, jak i w przeliczeniu na jeden cykl. Ponieważ roczne zużycie prądu jest obliczane przez producentów suszarek do prania z uwzględnieniem czynników, które mogą was nie dotyczyć, lepiej kierujcie się jednorazowym zużyciem energii.

Szukacie energooszczędnej suszarki do prania? Ta jest najlepsza:

Jeśli przymierzacie się do zakupu swojej pierwszej elektrycznej suszarki do ubrań i nie macie przekonania do tego typu sprzętu, na początek warto kupić prosty, niedrogi model. Tanie suszarki do prania nie powalają na kolana swoimi parametrami, ale i tak skutecznie wysuszą mokre rzeczy, i to bez zagnieceń.

Na dobry początek proponujemy wam ten model:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)