Świat za 10 lat według Microsoftu

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Za dziesięć lat światem będą rządzić rzeczywistość rozszerzona i przeźroczyste ekrany. Przynajmniej tak twierdzi Microsoft.

Świat za 10 lat według Microsoftu
Blomedia poleca

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Za dziesięć lat światem będą rządzić rzeczywistość rozszerzona i przeźroczyste ekrany. Przynajmniej tak twierdzi Microsoft.

Interaktywne okulary będą tłumaczyły świat na rodzimy język, szyba w taksówce wyświetli godzinę i pokaże w rzeczywistości rozszerzonej punkty związane z planem dnia, wizytówka zmieni się w interaktywny minitablet, w oczekiwaniu na metro będzie można znaleźć w telefonie najlepsze miejsce na kawę, zrobić zakupy i przeznaczyć trochę pieniędzy na cele charytatywne, a po powrocie do domu skorzystać z interaktywnego stołu, wyświetlaczy 3D niewymagających używania okularów i oczywiście książek w wersji cyfrowej. Nawet lodówki będą miały funkcje interaktywne.

Oto wizja świata przyszłości według Microsoftu.

Czy bardzo futurystyczna? Nie. Większość z tych technologii jest możliwa do zastosowania już dzisiaj. Jedyną przeszkodą na drodze ku zdominowaniu rynku jest cena. Jeśli jakiś duży producent zechciałby spopularyzować którykolwiek z pomysłów widocznych na filmie, to zapewne nie miałby z tym większego problemu. Gadżety wyszłyby z tego rewelacyjne. Potrzebny jest tylko atak masowy. Tak by miliony ludzi kupowały sprzęt, ceny spadały, a popularność danej technologii rosła.

Wszystkich rozwiązań tego typu raczej nie zobaczymy za 10 lat w codziennym życiu. Ale część na pewno.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.