Świetlista katedra zbudowana z 55 tys. lampek [wideo]

Nie, to nie jest żadna wizualizacja, projekt ani popis kreatywnego grafika. Jak co roku, festiwal światła w belgijskim mieście Gandawa przyciąga tłumy uczestników, a wspaniałe pokazy cieszą oko. Co tym razem wywołało największe zainteresowanie wszystkich zgromadzonych?

Świetlista katedra zbudowana z 55 tys. lampek [wideo]
Grzegorz Nowak

Nie, to nie jest żadna wizualizacja, projekt ani popis kreatywnego grafika. Jak co roku, festiwal światła w belgijskim mieście Gandawa przyciąga tłumy uczestników, a wspaniałe pokazy cieszą oko. Co tym razem wywołało największe zainteresowanie wszystkich zgromadzonych?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/02/020112ledcathedral6.jpg)

Katedry same w sobie potrafią zachwycać majestatyczną budową, wspaniałą architekturą czy wyszukanym wzornictwem. Nie trzeba być znawcą sztuki czy historii, żeby to docenić. Najwidoczniej z takiego założenia wyszli twórcy świetlistej katedry, którzy postanowili ten zachwyt spotęgować, budując konstrukcję przypominającą kształtem świątynię, jednak zrobioną z samych diod LED.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/02/CathedralofLights.jpg)

Włoska firma Luminarie De Cagna to przedsiębiorstwo o bardzo długich tradycjach. Od 1930 roku zajmuje się iluminacją budynków oraz dekorowaniem ich na różne okazje. Stąd też nie mogło jej zabraknąć podczas tegorocznego festiwalu światła. Widok 28-metrowego, sztucznego sklepienia katedry zapiera dech w piersiach - wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/02/ledcathedral3.jpg)

Podczas festiwalu pokazano wiele innych atrakcji, o czym możecie się przekonać poniżej, ale katedra cieszyła się zdecydowanie największą popularnością. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się jeszcze więcej tak spektakularnych iluminacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.