Symantec nabija się z darmowych antywirusów

"Norton nie jest darmowy, ale na pewno jest dobry" - to najnowsze hasło reklamowe popularnego programu antywirusowego. Zawarto je w klipie wideo, w którym amerykańska firma Symantec nabija się z darmowych aplikacji w rodzaju Security Essentials.

Symantec nabija się z darmowych antywirusów
Andrzej Biernacki

"Norton nie jest darmowy, ale na pewno jest dobry" - to najnowsze hasło reklamowe popularnego programu antywirusowego. Zawarto je w klipie wideo, w którym amerykańska firma Symantec nabija się z darmowych aplikacji w rodzaju Security Essentials.

W reklamie spotykają się idealistka i pragmatyk. Ona marzy o darmowej miłości, dzieciach i antywirusie. On niszczy jej światopogląd zwracając uwagę na to, że wszystko kosztuje. Taka jest po prostu korporacyjna natura rzeczy.

Norton argumentuje, że darmowe antywirusy nie wykrywają innych zagrożeń - robaków czy ataków phishingowych. Przypomina, że niepłacący użytkownicy nie mają prawa do wsparcia technicznego.

Jest to tylko częściowo prawda. Większość nowoczesnych przeglądarek ma wbudowane mechanizmy ochronne, które weryfikują niepewne witryny i ostrzegają przez zagrożeniami. Robaki można usuwać za pomocą odrębnego, także darmowego oprogramowania (w rodzaju SpyBota).

Co do wsparcia technicznego... 95% użytkowników go tak naprawdę nie potrzebuje. Albo radzi sobie sama, albo nie korzysta z sieci tak intensywnie, aby za nim tęsknić. Ci, którzy nie potrafią sobie poradzić w 95% przypadków dzwonią do znajomego informatyka a nie konsultanta z infolinii.

Kampania Nortona jest wymierzona w Security Essentials - świeżo wydany pakiet bezpieczeństwa autorstwa firmy Microsoft. Symantec podważa jeszcze zaufanie do kilku znanych i skutecznych (a co najważniejsze niepożerających zasobów systemowych) aplikacji w rodzaju Aviry.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.