Sześcienny, mobilny głośnik

Japonia słynie z dziwnych wynalazków. Tym razem mamy do czynienia z czymś bardziej przyziemnym. Jest to malutki głośnik w kształcie sześcianu.

Sześcienny, mobilny głośnik
Arkadiusz Gabrysiak

Japonia słynie z dziwnych wynalazków. Tym razem mamy do czynienia z czymś bardziej przyziemnym. Jest to malutki głośnik w kształcie sześcianu.

Głośnik jest idealnym sześcianem, gdyż mierzy jedynie 26 x 26 x 26mm, a jego waga nie przekracza 16 gramów. Do głośnika można bezpośrednio podpiąć każde urządzenie, które posiada złącze mini jack 3,5mm, a więc praktycznie większość odtwarzaczy MP3.

Wbudowana bateria litowo-jonowa, pozwala na użytkowanie tego gadżetu przez 4-5 godzin. Baterię natomiast, ładuje się poprzez port USB i trwa to około 2 godzin (głośnik posiada port mini USB).

Nie należy się natomiast spodziewać zatrważających parametrów takiego głośnika. Jakość oraz poziom głośności wydobywanego z niego dźwięku na pewno nie będzie za wysoki. Jednak jest to mały gadżet dedykowany do urządzeń mobilnych, a więc powinno to wystarczyć.

Sześcienny głośnik produkowany jest przez japońską firmę Landport. Dostępny ma być już niedługo i na razie tylko w Japonii, w cenie $25 za sztukę.

Źródło: SlashGear

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.