Szkoci wyprzedzili Coca-Colę i Bacardi. Mają nową butelkę na wino - nie plastik ani szkło

Szkoci wyprzedzili Coca-Colę i Bacardi. Mają nową butelkę na wino - nie plastik ani szkło
29.11.2020 18:47
Szkoci wyprzedzili Coca-Colę i Bacardi. Mają nową butelkę na wino - nie plastik ani szkło
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Ale też nie papier czy materiał pochodzący od roślin, tak jak chcą uczynić to wielkie koncerny. Szkoci wprowadzili na rynek wino, które dostępne jest w tekturowej butelce.

Butelka marki Frugalpac generuje 6 razy mniej śladu węglowego aniżeli szklana oraz ⅓ mniej niż plastikowe opakowanie pochodzące z recyklingu. Wykorzystana technologia może więc w znaczący sposób przyczynić się do redukcji zanieczyszczeń, a co za tym idzie - poprawę klimatu.

The Frugal Bottle

Sama butelka jest też lżejsza, a co za tym idzie łatwiejsza w transporcie. Frugalpac deklaruje, że smak jest taki sam jak w przypadku wina wlewanego ze szklanej butelki.

Na razie do tektury trafiło wino pochodzące z włoskiej winnicy Cantina Goccia. Producent opakowania zapewnia jednak, że z powodzeniem w butelkach mogą być przechowywane inne mocne trunki, jak gin czy whisky.

Właśnie ten ostatni alkohol, pochodzący ze szkockiej destylarni, ma trafić na rynek w tekturowym opakowaniu.

Oczywiście takie butelki nie tylko pomagają środowisku. Nie da się ukryć, że to przyciągający oko gadżet, wyróżniający się na tle innych butelek.

Muszą o tym wiedzieć popularni producenci. Niedawno swoje rozwiązanie pokazała Coca-Cola. Ich butelka składa się w dużej części z papieru.

Alternatywę dla szkła i plastiku przygotował też Bacardi. Wykorzystuje biopolimer, pochodzący z oleju z nasion. Wystarczy 18 miesięcy, aby wykonana z niego butelka w pełni się zdegradowała. Według szacunków Bacardi ich dotychczasowe opakowania odpowiadają za 3000 ton plastiku rocznie.

Nawet jeśli jest to rodzaj marketingu i promocji, oszczędności w wytwarzaniu plastiku mogą być znaczące - co pokazują szacunki Bacardi i producentów tekturowej butelki.

źródło: independent.co.uk via donald.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)