Szwedzki mechanik sam zbudował łódź podwodną

Szwedzki mechanik Erik Westerberg zbudował swoją własną łódź podwodną. W dalszej części tekstu znajdziecie więcej szczegółów oraz nagranie pokazujące ten wyjątkowo duży gadżet w akcji.

Szwedzki mechanik sam zbudował łódź podwodną
Marek Maruszczak

27.11.2008 22:00

Szwedzki mechanik Erik Westerberg zbudował swoją własną łódź podwodną. W dalszej części tekstu znajdziecie więcej szczegółów oraz nagranie pokazujące ten wyjątkowo duży gadżet w akcji.

Często możemy znaleźć informacje o samochodach tworzonych przez entuzjastów. Łódź podwodna to jednak zupełnie inna bajka.

Erik od dzieciństwa marzył o penetrowaniu wodnych głębi. W końcu udało mu się zrealizować to marzenie. Nie znalazł żadnej instrukcji budowania łodzi podwodnych. Z braku fachowej literatury do wszystkiego musiał dochodzić sam. Po 2 400 godzinach pracy wreszcie dopiął swego.

He has built his own submarine! Awesome!! (Sweden)

Zbudował nawet specjalne narzędzie do gięcia 30 milimetrowych arkuszy metalu pokrywającego sześciometrowy kadłub. Podczas spawania całości Erik zużył ponad 200 kg spoiwa. Łódź jest napędzana silnikiem elektrycznym wyjętym z tokarki. Pozwala to na pływanie z maksymalną prędkością 2,5 węzła. Może nie jest to demon prędkości, ale i tak zazdrościmy Erikowi. Maksymalne zanurzenie wynosi 100 metrów.  Za siedzenia posłużyły fotele z volvo, a za koło sterowe kierownica rajdowa.

26 letni Szwed zrobił na nas wielkie wrażenie. Być może jednak cudze chwalimy, a swego nie znamy. Jeżeli możecie pochwalić się podobnym wyczynem, co Erik to napiszcie o tym w komentarzach.

Źródło: MakeLikecool

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.