Szybowiec z silnikiem... odrzutowym [wideo]

Szybowce to sprzęt to sprzęt początkujących pilotów: są tanie, łatwe w pilotażu i... zależne od samolotów zabierających je w niebo. Sytuacja ta nie spodobała się zespołowi z firmy Desert Aerospace, który postanowił skonstruować szybowiec odrzutowy.

Szybowiec z silnikiem... odrzutowym [wideo]
Paweł Żmuda

16.08.2010 17:00

Szybowce to sprzęt to sprzęt początkujących pilotów: są tanie, łatwe w pilotażu i... zależne od samolotów zabierających je w niebo. Sytuacja ta nie spodobała się zespołowi z firmy Desert Aerospace, który postanowił skonstruować szybowiec odrzutowy.

Na początek popatrzmy, w jaki sposób ukryto silnik odrzutowy w kadłubie szybowca:

Jak silnik rakietowy sprawdza się w praktyce?

Szybowiec widoczny na obydwu klipach wideo to zmodyfikowany czeski szybowiec Bonus, nazywany przez firmę Desert Aerospace TST-14J Bonus Jet. Silnik zamontowany w kadłubie szybowca jest w stanie wznieść go na wysokość ok. 275 metrów w czasie jednej minuty. Po osiągnięciu żądanej wysokości pilot może wyłączyć silnik, a w razie napotkania trudności w powietrzu włączyć go ponownie.

Wszystko prezentuje się naprawdę pięknie, jednak cała konstrukcja ma pewien spory mankament. Godzina pracy silnika odrzutowego wymaga ok. 75 litrów paliwa lotniczego. Cóż, nie ma róży bez kolców.

Źródło: likecool

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.