PlayStation 4

Konsola do gier
PlayStation 4

PlayStation 4 to konsola do gier nowej generacji od firmy Sony. Sprzęt jest bezpośrednim następcą PlayStation 3. Konsola na amerykańskim rynku pojawiła się 15 listopada 2013 roku, dwa tygodnie później debiutowała w Europie, w tym także w Polsce.

PlayStation 4 to 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor AMD„Jaguar”, 8 GB pamięci RAM typuGDDR5 i procesor graficzny 1.84 TFLOPS, AMD RadeonGraphics Core Next engine. Konsola posiada także napęd pozwalający odtwarzać nośniki Blu-Ray i DVD.

Konsola współpracuje z kontrolerem ruchu PlayStation Move, a także przenośną konsolą PlayStation Vita. Handheld może być wykorzystywany jako drugi ekran – wówczas gry streamowane są z PlayStation 4 dzięki funkcji Remote Play. Co ciekawe, przesyłanie obrazu możliwe jest bez względu na odległość, wystarczy jedynie dobry i szybki Internet.

Na PlayStation 4 ukazały się takie gry na wyłączność jak Killzone: Shadow Fall, inFamous: Second Son czy Knack. Podobnie jak na Xbox One, multiplayer nie jest darmowy. Żeby grać w Sieci należy posiadać konto PlayStation Plus. Zaletą abonamentu jest fakt, że co miesiąc Sony dorzuca gratis dwie gry na PlayStation 4 – ma się do nich dostęp, gdy posiada się wykupioną usługę.

Zalety PlayStation 4

  • Współpraca z PlayStation Vita
  • Napęd Blu-Ray
  • Nowy, wygodny pad DualShock 4

Wady PlayStation 4

  • Płatny tryb multiplayer – należy posiadać abonament PlayStation Plus
0.00
0 głosów

PlayStation 4: newsy, testy i recenzje

Czym różni się PS3 od PS4? Przewodnik dla kupujących

Dwie generacje konsol - PlayStation 3 i PlayStation 4, dzieli różnica aż 7 lat od momentów ich premiery. Jednak jakie są między nimi faktyczne różnice? Co Sony oferuje w nowszej konsoli, czego nie posiada poprzednia, a co zostało z niej usunięte w ...

dawno temu

Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5

Prezent dla chłopaka na święta

Wybranie odpowiedniego prezentu na święta to niełatwe zadanie. Mimo, że nie ma recepty na idealny prezent, pewne gwiazdkowe paczki przypadną do gustu każdemu. Poniżej przedstawiamy propozycje, które mogą spodobać się naszemu chłopakowi.

dawno temu

65 prognoz na 2016 rok

Przewidywanie przyszłości w branży technologicznej jest wyjątkowo trudne. Zaryzykowaliśmy i spróbowaliśmy domyśleć się, czego możemy spodziewać się po nowym roku. Co wydarzy się w 2016 roku?

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie