PlayStation 4

Konsola do gier
PlayStation 4

PlayStation 4 to konsola do gier nowej generacji od firmy Sony. Sprzęt jest bezpośrednim następcą PlayStation 3. Konsola na amerykańskim rynku pojawiła się 15 listopada 2013 roku, dwa tygodnie później debiutowała w Europie, w tym także w Polsce.

PlayStation 4 to 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor AMD„Jaguar”, 8 GB pamięci RAM typuGDDR5 i procesor graficzny 1.84 TFLOPS, AMD RadeonGraphics Core Next engine. Konsola posiada także napęd pozwalający odtwarzać nośniki Blu-Ray i DVD.

Konsola współpracuje z kontrolerem ruchu PlayStation Move, a także przenośną konsolą PlayStation Vita. Handheld może być wykorzystywany jako drugi ekran – wówczas gry streamowane są z PlayStation 4 dzięki funkcji Remote Play. Co ciekawe, przesyłanie obrazu możliwe jest bez względu na odległość, wystarczy jedynie dobry i szybki Internet.

Na PlayStation 4 ukazały się takie gry na wyłączność jak Killzone: Shadow Fall, inFamous: Second Son czy Knack. Podobnie jak na Xbox One, multiplayer nie jest darmowy. Żeby grać w Sieci należy posiadać konto PlayStation Plus. Zaletą abonamentu jest fakt, że co miesiąc Sony dorzuca gratis dwie gry na PlayStation 4 – ma się do nich dostęp, gdy posiada się wykupioną usługę.

Zalety PlayStation 4

  • Współpraca z PlayStation Vita
  • Napęd Blu-Ray
  • Nowy, wygodny pad DualShock 4

Wady PlayStation 4

  • Płatny tryb multiplayer – należy posiadać abonament PlayStation Plus
0.00
0 głosów

PlayStation 4: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie