Xbox One

Konsola do gier
Xbox One

Xbox One to konsola do gier nowej generacji od firmy Microsoft. Sprzęt jest następcą Xboksa 360. Konsola na światowym rynku pojawiła się 22 listopada 2013 roku, choć wówczas sprzęt zadebiutował jedynie w 13 regionach. Polska premiera – 5 września 2014 roku.

Xbox One na pokładzie ma 8-rdzeniowy procesor 1,75 GHz x64AMD „Jaguar”, 8 GB DDR3 pamięci RAM oraz kartę graficzną AMD Radeon Graphics Core Next 853 MHz o wydajności 1,23 TFLOPS. Xbox One może współpracować z kontrolerem ruchu Kinect – w dniu premiery urządzenie dodawane było do konsoli od razu, jednak obecnie sprzedawane jest osobno.

Na Xbox One zagrać można w takie tytuły ekskluzywne jak Forza Motorsport 5, Killer Instinct czy Dead Rising 3. Tryb mutliplayer w każdej produkcji dostępny jest wyłącznie z abonamentem Xbox Live – to płatna usługa, dzięki której gracze mogą korzystać z sieciowych funkcji.

Zalety Xbox One

  • Spora biblioteka gier
  • Multimedialny kombajn – na Xbox One można nie tylko grać, ale też oglądać filmy i korzystać z Internetu
  • Współpraca z kontrolerem ruchu Kinect
  • Możliwość nagrywania i transmitowania własnej rozgrywki z komentarzem

Wady Xbox One:

  • Płatny multiplayer
  • Nie wszystkie multimedialne funkcje dostępne są w Polsce
4.00
1 głos

Xbox One: newsy, testy i recenzje

Studio PlayStation 5 highlight: PrzeGryw – premiera konsoli PS5

Project Scorpio: co wiemy o nowej konsoli Microsoftu?

Project Scorpio ma być najbardziej zaawansowaną konsolą w historii. I być może pierwszą konsolą, która będzie rozwijana w modelu innym, niż tradycyjne „generacje”. Co to za maszyna, skąd się wzięła i jakie będą jej możliwości?

dawno temu

65 prognoz na 2016 rok

Przewidywanie przyszłości w branży technologicznej jest wyjątkowo trudne. Zaryzykowaliśmy i spróbowaliśmy domyśleć się, czego możemy spodziewać się po nowym roku. Co wydarzy się w 2016 roku?

dawno temu

PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie

Powód? Gry mobilne i rynek free-to-play. Uważnie przyglądajmy się, jak umiera Vita. Całkiem możliwe, że podobnie odchodzić będzie PlayStation 4 czy Xbox One.

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie