Uważaj na te urządzenia. Nawet, gdy ich nie używasz, to pobierają prąd

Rachunki za prąd wciąż rosną, a niektóre urządzenia w naszych domach, nawet gdy nieużywane, nadal pożerają energię. Poznaj sposoby na oszczędzanie energii i obniżenie rachunków.

Które urządzenia są energetycznymi wampirami?
Które urządzenia są energetycznymi wampirami?
Źródło zdjęć: © canva.com | grapix

Wzrost kosztów energii elektrycznej dotyka nas wszystkich, przypominając o potrzebie oszczędzania. Urządzenia, które pobierają energię, nawet gdy z nich nie korzystamy, to często przeoczeni winowajcy. Konsola do gier czy elektroniczny ekspres do kawy mogą dramatycznie wpłynąć na nasze rachunki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną Sharp KS4-CEU?

Przykłady urządzeń "wampirów energetycznych"

W wielu gospodarstwach domowych telewizory działają niemal non-stop, ale nie są to jedyne urządzenia obciążające budżet. Dużą część energii zużywają konsole do gier, które nie tylko pobierają prąd podczas gry, ale również w trybie czuwania. Podobnie jest z komputerami i inteligentnymi głośnikami, które przez cały rok generują dodatkowe koszty.

Sposoby na oszczędzanie energii

Tiffany Mealiff z firmy "Quotezone" radzi, aby odłączać od zasilania "wampiry energetyczne", które cały czas pobierają energię. Badania Natural Resources Defense Council (NRDC) wykazały, że włączony tryb czuwania może pochłaniać do 23 proc. energii. Warto zatem nauczyć się odłączać urządzenia.

Prostym nawykiem, który może przynieść korzyści, jest wyłączenie wybranych urządzeń na noc. Zmywarki, pralki, suszarki bębnowe i mikrofalówki zużywają energię nawet w stanie uśpienia. Regularne odłączanie sprzętów pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zmniejszyć nadprogramowe zużycie.

Podjęcie tych prostych kroków pomoże w obniżeniu kosztów energii i przyczyni się do bardziej zrównoważonego życia.

energetykartvprąd

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.