Tablet jako nawigacja samochodowa. Czy warto kupić?

Tablet jako nawigacja samochodowa. Czy warto kupić?

Tablet wykorzystywany jako nawigacja samochodowa.
Tablet wykorzystywany jako nawigacja samochodowa.
Źródło zdjęć: © EastNewsa/Robert Stolarik
Karolina Modzelewska
14.01.2020 16:01

Tablet to urządzenie wielofunkcyjne – kompaktowe, z wbudowanym modułem GPS i czytelnym wyświetlaczem. Najnowsze modele zaskakują funkcjonalnością i z łatwością mogą zastępować inne urządzenia mobilne. Ale czy sprawdzą się w roli nawigacji samochodowej?

Tablety cieszą się niesłabnącą popularnością. A możliwości ich wykorzystania stale rosną. Coraz więcej osób wybiera je zamiast tradycyjnej nawigacji samochodowej. Czemu? Powód jest prosty.

Najnowsze urządzenia posiadają nie tylko wbudowany moduł GPS, ale i dostęp do bogatej biblioteki map. Mogą pełnić rolę nawigacji, a w trakcie postoju lub po dojechaniu do celu pełnić swoje standardowe funkcje – dostarczać rozrywki, ułatwiać pracę czy naukę.

Tablety posiadają więc wszystkie funkcje nawigacji i jednocześnie oferują znacznie więcej. Można je nawet potraktować jako samochodowe centrum multimediów. Tablet wykorzystywany jako nawigacja samochodowa z łatwością może się zamienić w urządzenie do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Dlatego rozważając zakup nawigacji samochodowej, warto wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje tablet.

Tablet jako nawigacja – zalety

Wśród zalet tabletu jako nawigacji samochodowej należy więc wymienić m.in. dostępność wielu funkcji multimedialnych i możliwość wyboru aplikacji dopasowanej do preferencji użytkownika. Nie trzeba korzystać z dedykowanego interfejsu, który nie zawsze musi być zgodny z naszym gustem. Dodatkowo większość z aplikacji na tablety czy smartfony jest darmowa.

Wybierając tablet zamiast tradycyjnej nawigacji samochodowej, należy pamiętać o nabyciu odpowiedniego mocowania. Uchwyt powinien być dostosowany do wymiarów, ale i wagi urządzenia. Nikt z nas nie chce, aby w najmniej oczekiwanym momencie odpadł od szyby czy innego miejsca mocowania. Warto również zadbać o zakup ładowarki samochodowej, która przyda się zwłaszcza w trakcie długich podróży.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)