Tajemnica podróżniczki w czasie z filmu Chaplina rozwiązana

Tydzień temu wspólnie z Wami zastanawiałem się nad rozwiązaniem zagadki kobiety rzekomo rozmawiającej przez telefon, uwiecznionej na filmie z 1928 roku. Padło kilka ciekawych teorii, ale wygląda na to, że żadna z nich nie była prawdziwa.

Tajemnica podróżniczki w czasie z filmu Chaplina rozwiązana
Marek Maruszczak

02.11.2010 19:00

Tydzień temu wspólnie z Wami zastanawiałem się nad rozwiązaniem zagadki kobiety rzekomo rozmawiającej przez telefon, uwiecznionej na filmie z 1928 roku. Padło kilka ciekawych teorii, ale wygląda na to, że żadna z nich nie była prawdziwa.

Tytułem przypomnienia: filmowiec z Irlandii – George Clark, ogłosił w Internecie, że na filmie The Circus z 1928 roku zauważył kobietę rozmawiającą przez telefon komórkowy. Poniżej znajdziecie fragment, o którym mówił Clark.

Wśród teorii, jakie sam wysnułem i jakie zostawiliście w komentarzach pod tekstem, pojawiły się takie, które sugerowały, że kobieta osłaniała przed światłem oczy, trzymała się z bólu za twarz lub ucho, poprawiała okulary, a nawet korzystała z radia.

Tymczasem według Philipa Skroska, archiwisty z Bernard Becker Medical Library of Washington University in St. Louis, kobieta używała miniaturowej wersji tuby dla niedosłyszących. Na poparcie swojej tezy podaje informacje o całkiem sporej popularności tego typu instrumentów nawet w XX wieku.

Według Skroska przyrząd, którego używa nagrana kobieta, to tuba dla niedosłyszących pochodząca z końca XIX wieku.

W tym momencie to chyba najbardziej logiczne i wiarygodne rozwiązanie filmowej zagadki. Jeżeli jednak uważacie inaczej, to napiszcie dlaczego i co w takim razie robi dama w kapeluszu.

Źródło: GizmodoLiveScience

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.