Tajny monitoring w domu. Kamera udaje ładowarkę USB i nawet zasili telefon

Tajny monitoring w domu. Kamera udaje ładowarkę USB i nawet zasili telefon

Monitoring zakamuflowany jako ładowarka USB
Monitoring zakamuflowany jako ładowarka USB
Źródło zdjęć: © HD Mask
Jan Domański
11.02.2020 12:39, aktualizacja: 09.03.2022 08:43

Monitoring czasem jest specjalnie zakrywany czy omijany przez włamywaczy. Dlatego powstały różne gadżety podglądające, które udają inne przedmioty. HD Mask wypuścił kamerę, która udaje zasilacz USB. Przy okazji faktycznie może naładować telefon.

W tym produkcie świetne jest to, że nie trzeba go specjalnie ukrywać, o ile chcemy ukrycie nagrać nieproszonych gości. Pozostawiamy go centralnie na widoku i nikt nie zorientuje się, że to inteligentny monitoring domowy. Co najwyżej w Polsce może być uznany za nieco dziwny - HD Mask wytwarza tylko wersję z amerykańską końcówką zasilania, więc trzeba by było wpiąć przejściówkę do gniazdka.

Kamuflaż, ale też prostszy montaż

Przy okazji odchodzi kwestia specjalnego montażu na ścianie, o ile mamy gniazdka w dogodnych do tego celu miejscach. Kamera ma szerokokątny obiektyw, więc obejmie całkiem duży skrawek pomieszczenia. Urządzenie łączy się z domowym routerem WiFi i umożliwia zdalne internetowe transmitowanie obrazu przez całą dobę na smartfony z Androidem i iOS, nawet z kilku sztuk kamery HD Mask.

Obraz
© HD Mask

Poza streamingiem na żywo obraz 1080p można nagrywać na kartę pamięci (jest dedykowane gniazdo dla microSD) manualnie, cały czas lub zgodnie z wykryciem ruchu w polu widzenia. Nie jest to jakaś nadzwyczajnie zaawansowana propozycja do monitoringu, ale ma też takie podstawowe możliwości jak tryb nocny widoku, a idealne zakamuflowanie to niewątpliwy plus. No i przy okazji działanie jako pełnoprawna dodatkowa ładowarka USB. Szkoda tylko, że producent nie chwali się, jak sprawuje się w roli ładowarki. Zapewne jej port dostarcza 1A lub 2A, ale nie napisano tego w specyfikacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)