Tak powinny działać i wyglądać e‑czytniki

E-czytniki to rewolucyjne urządzenia, jednak nadal wiele osób nie może się do nich przekonać i preferuje fizyczną formę papierowej książki. Z myślą o nich powstała koncepcja Digital eBooka, czyli urządzenia najbliższego idei idealnego eReadera.

ebook
ebook
Krzysztof Cyło

21.09.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

E-czytniki to rewolucyjne urządzenia, jednak nadal wiele osób nie może się do nich przekonać i preferuje fizyczną formę papierowej książki. Z myślą o nich powstała koncepcja Digital eBooka, czyli urządzenia najbliższego idei idealnego eReadera.

Niedawno pisaliśmy o badaniach, które dowiodły, że czytanie zwykłej papierowej książki przebiega szybciej niż wirtualnej publikacji. Jednocześnie jednak osoby biorące udział w testach przyznały, że czytanie przy użyciu e-czytnika jest przyjemniejsze. Jako najwygodniejszą platformę do ebooków uznano iPada. Po części przysłużyła się do tego aplikacja iBooks i animacja przewracania strony, która daje wrażenie obcowania z prawdziwą książką. Tylko po co się oszukiwać, skoro można robić to naprawdę?

Obraz

Z takiego założenia wyszedł autor koncepcji Digital eBooka. Urządzenie to miałoby możliwie najlepiej odtworzyć warunki czytania charakterystyczne dla książek, dlatego byłoby wyposażone w dwa ekrany E-Ink. To pozwoliłoby wyświetlać jednocześnie dwie strony. Poza tym sposób trzymania gadżetu przywodzi na myśl eleganckie woluminy w twardych oprawach.

Ostatnim podobieństwem jest właśnie sposób przewracania stron. Aby tego dokonać, należy zbliżyć do siebie ekrany. Z pozostałych funkcji e-czytnika autor pomysłu, Karim Zaouai, wymienia dodatkowe przyciski nawigacyjne rozlokowane pod kciukami.

Obraz

Źródło: DesignBoom

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.