Tak warto używać klocków Lego - skaner 3D z Lego Mindstorms NTX

Z klocków Lego można zbudować naprawdę wszystko, łącznie z sejfem na ponad 300 mld kombinacji czy międzygalaktyczym krążownikiem. Wiadomo też, jak lepiej nie używać Lego. Ale można też stworzyć z nich coś naprawdę pożytecznego, np. trójwymiarowy skaner.

Tak warto używać klocków Lego - skaner 3D z Lego Mindstorms NTX
Tomek Goździewicz

23.03.2009 | aktual.: 14.03.2022 13:41

Z klocków Lego można zbudować naprawdę wszystko, łącznie z sejfem na ponad 300 mld kombinacji czy międzygalaktyczym krążownikiem. Wiadomo też, jak lepiej nie używać Lego. Ale można też stworzyć z nich coś naprawdę pożytecznego, np. trójwymiarowy skaner.

Potrzeba matką wynalazków. [Philippe “Philo” Hurbain]( http://Philippe “Philo” Hurbain), jeden z autorów książki o zaawansowanych robotach z klocków Maindstorm NTX potrzebował skanera 3D skanującego w trzech wymiarach, oczywiście do zeskananowania nietypowych klocków i wykorzystania ich w programie Lego CAD LDraw. Więc jako lego-hacker użył nie czego innego jak właśnie zestawu klocków Lego.

Całe to urządzenie zostało zbudowane z małych kolorowych klocków z zestawu Lego Technics 2008, z wykorzystaniem serwomechanizmów, czujników i jednostki centralnej komputera Lego Mindstorm NTX.

LEGO NXT 3D Scanner

Urządzenie w akcji możecie obejrzeć na filmie. Okazuje się, że nie tylko znudzeni (czy może strudzeni?) onaniści korzystają z klocków Lego.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.