Tatuaż dla geeka. Jak ozdabiają swoje ciała wielbiciele technologii?

Jak pokazać swoje uwielbienie dla marki albo podkreślić, że technologia jest dla nas niemal równie ważna jak tlen? Elektroniczne gadżety to niekiedy za mało i potrzeba czegoś bardziej radykalnego. Do sposobów, pozwalających geekowi wyrazić swoje zainteresowania należą również tatuaże.

Tatuaż dla geeka (Fot. Business Insider)
Tatuaż dla geeka (Fot. Business Insider)
Łukasz Michalik

26.02.2012 | aktual.: 10.03.2022 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak pokazać swoje uwielbienie dla marki albo podkreślić, że technologia jest dla nas niemal równie ważna jak tlen? Elektroniczne gadżety to niekiedy za mało i potrzeba czegoś bardziej radykalnego. Do sposobów, pozwalających geekowi wyrazić swoje zainteresowania należą również tatuaże.

1.

Niezależnie od okoliczności właściciel tego tatuażu nigdy nie zapomni, gdzie kończy się jego głowa.

Legendarny mikroprocesor MOS Technology 6502 zapisał się złotymi zgłoskami w historii elektronicznych gadżetów. To właśnie on stanowił serce komputerów Atari XL i pierwszych komputerów Apple'a. Spokojną przystań na starość MOS Technology 6502 znalazł na ramieniu jakiegoś geeka.

3.

Pamiętasz swój pierwszy router? Ten użytkownik swojego nie zapomni do końca życia.

4.

Tęczowe jabłko w roli logo  było używane przez Apple'a w latach 1976 - 1998 (o mało znanym sprzęcie z tamtego okresu możecie przeczytać w tym artykule). Choć od zmiany, uwzględniającej nowe trendy we wzornictwie i odejście od kremowej, typowej dla lat 80. kolorystyki sprzętu elektronicznego, minęło już kilkanaście lat, stare logo wciąż ma wielu zwolenników.

5.

Popularna dystrybucja Linuksa, której kolejne wersje mogą pochwalić się tak intrygującymi nazwami, jak Hoża Hawajka czy Niebiańska Nimfa ma, jak widać, oddanych wielbicieli.

6.

Starszy pan z charakterystycznym pingwinem na ramieniu to Jon "maddog" Hall, dyrektor wykonawczy Linux International i niezmordowany propagator idei open source.

7.

Pewna znana aktorka tatuuje sobie ciągi cyfr, zawierających współrzędne miejsc urodzenia swoich dzieci, a niektórzy wielbiciele kodu dwójkowego poprzestają na kombinacji zer i jedynek. Kto potrafi odczytać treść tatuażu?

Steve Jobs mówiąc o Microsofcie stwierdził kiedyś: "Jedynym problemem Microsoftu jest fakt, że nie mają gustu, absolutnie nie mają gustu". Jak widać logo Windowsa jednak się komuś spodobało.

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.