TechFlash #1 - modelki w bikini: właśnie po to wymyślono VR

Strona głównaTechFlash #1 - modelki w bikini: właśnie po to wymyślono VR
15.02.2016 19:15
Sports Illustrated Swimsuit przedstawia modelki w bikini w wirtualnej rzeczywistości
Sports Illustrated Swimsuit przedstawia modelki w bikini w wirtualnej rzeczywistości
Źródło zdjęć: © sportillustrated/ibtimes
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Pierwsze wydanie TechFlasha sponsoruje literka „M” jak… Matell. Do tego mamy kolejny eksperyment Sony z elektronicznym papierem i... modelki bikini w wirtualnej rzeczywistości. Tak, dobrze przeczytaliście. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

<ol><li>To nie będzie konkurent Google Cardboard</li></ol>

View-Master DLX
Źródło zdjęć: © mattel
View-Master DLX

Mattel, czyli jeden z najbardziej znanych producentów zabawek w Stanach, zaprezentował nową wersję swojej przystawki VR - View-Master DLX. Gadżet ma nowy design, lepsze soczewki i złącze słuchawkowe, a do tego można do niego włożyć większą liczbę smartfonów. Niestety, nie dość, że sprzęt pojawi się dopiero jesienią, to jego cena jeszcze wzrosła - z 10 dol. do 40 dol.

<ol start="2"><li>Wymyśl zabawkę i ją wydrukuj</li></ol>

Mattel ThingMaker
Źródło zdjęć: © mattel
Mattel ThingMaker

Firma Mattel zapowiedziała dzisiaj również drukarkę 3D o wdzięcznej nazwie ThingMaker. Sprzęt przygotowano z myślą o drukowaniu przeróżnych zabawek, a korzystać z niego mogą dzieci od lat 13. Wątpię jednak, aby któryś rodzic zostawił swoją pociechę sam na sam z ThingMakerem. Drukarka kosztuje bowiem 300 dolarów.

HUIS REMOTE CONTROLLER

Japończycy nie przestają eksperymentować z elektronicznym papierem. Tym razem w panel E Ink wyposażyli swój nowy uniwersalny pilot HUIS. Urządzenie dzięki temu ma długo pracować na baterii, a przyciski wyświetlane na panelu można będzie dowolnie personalizować. Co jednak z tego, skoro za plota trzeba zapłacić... 250 dol.

<ol start="4"><li>Samsung prezentuje inteligentne buty</li></ol>

Inteligentne buty IoFIT
Inteligentne buty IoFIT

Samsung oczekiwanie na premierę Galaxy S7 postanowił osłodzić prezentacją nowego gadżetu, a w zasadzie pary gadżetów. Chodzi bowiem o inteligentne buty IoFIT, które opracował - należący do giganta - start-up Salted Venture. To sportowe obuwie wyposażono w pokaźny zestaw czujników nacisku, które zbierają dane o punkcie ciężkości, zachowywanej równowadze i posturze użytkownika. Wszystkie informacje przekazywane są specjalnej aplikacji, która będzie radzić co zrobić, aby lepiej podnosić ciężary czy grać w golfa.

<ol start="5"><li>Jak podłączyć do laptopa aż 12 urządzeń?</li></ol>

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

W teorii to bardzo proste - wystarczy nabyć nową stację dokującą firmy Star Tech. Została ona wyposażona w szereg portów, które pozwalają podpiąć do laptopa różne urządzenia magazynujące dane, routery, sprzęt audio, a nawet dwa monitory ze złączem Thunderbolt 2. W praktyce jest nieco gorzej, gdyż za sprzęt Star Techa trzeba zapłacić aż 350 dol.

<ol start="6"><li>Sam na sam z modelką dzięki technologii VR</li></ol>

Aplikacja VR Sports Illustrated Swimsuit
Źródło zdjęć: © sportillustrated/ibtimes
Aplikacja VR Sports Illustrated Swimsuit

Sports Illustrated postanowił wyjść naprzeciw fanom technologii wirtualnej rzeczywistości. Magazyn przygotował - dodawaną do wydania Swimsuit - aplikację, dzięki której czytelnicy mogą oglądać piękne modelki w ujęciach 360 stopni na goglach VR. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o dziewczynach, które były zaangażowane w ten ciekawy projekt.

Nina Agdal Exclusive Model Profile | Sports Illustrated Swimsuit

Hannah Davis Stunning Model Profile | Sports Illustrated Swimsuit

Irina Shayk SI Swimsuit Legends | Legends | Sports Illustrated Swimsuit

Kury i Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość dla zwierząt?
Kury i Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość dla zwierząt?
Udostępnij:
Komentarze (1)