TechFlash - Maki za słabe na Rifta, bazooka przeciw dronom i 3DS à la Super Famicom

Ośmiornica zwyczajna
Ośmiornica zwyczajna
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak

04.03.2016 20:18, aktual.: 10.03.2022 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na koniec tygodnia mamy dla was także futurystyczne opony Goodyeara oraz sztuczną skórę ośmiornicy, którą opracowali naukowcy z Uniwersytetu Cornella. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Maki za słabe na Rifta

Palmer Luckey udzielił bardzo ciekawego wywiadu, w którym poruszył m.in. kwestie ceny Rifta i ewentualnego wsparcia dla komputerów Apple'a. Założyciel Oculusa stwierdził w nim, że gigant z Cupertino nie przygotował jeszcze komputera z na tyle mocną kartą graficzną, aby sprostała ona wymaganiom systemu VR jego firmy.

Palmer Luckey Talks Rift Price, Apple Support, And His Tesla Model S

Jeżeli w przyszłości się to zmieni, Palmer i spółka zadbają o wsparcie dla Maków. Przypomnę, że Oculus Rift do działania potrzebuje grafiki co najmniej na poziomie GeForce'a GTX 970.

Bazooka przeciw dronom

Do walki ze "zbuntowanymi" dronami można wysyłać orły, ale zdecydowanie lepszym (i bezpieczniejszym dla tych majestatycznych ptaków) pomysłem jest skorzystanie z broni SkyWall 100. Jest to noszony na barku miotacz sieci wyposażony w inteligentny celownik, który ma pomagać w namierzaniu dronów (przelicza odległość i szybkość z jaką się poruszają).

SkyWall : SkyWall100 Drone Defence System - A Man Portable and Cost Effective Counter Drone System

SkyWall 100 wykorzystuje skompresowany gaz, a wystrzelone z niego pociski mają zasięg do 100 m. Producent chwali się również czasem przeładowania na poziomie 8 s oraz doczepionym do sieci spadochronem, dzięki któremu mały helikopterek nie zostanie uszkodzony w wyniku zderzenia z ziemią.

3DS wyglądający jak Super Famicom

Nintendo 3DS w stylu Super Famicom
Nintendo 3DS w stylu Super Famicom© nintendo via engadget

Nintendo wprowadza do sprzedaży specjalną wersję modelu 3DS XL, która nawiązuje do konsoli Super Famicom. Edycja ta dostępna ma być od kwietnia w Japonii, a jej cena wyniesie około 190 dol. Na razie nie wiadomo, czy sprzęt pojawi się w innych krajach.

Nintendo 3DS w stylu Super Famicom
Nintendo 3DS w stylu Super Famicom© nintendo via engadget

Octopus-like electroluminescent skin

Naukowcy z Uniwersytetu Cornella opracowali materiał, który właściwościami ma przypominać skórę ośmiornicy. Jest on gładki, elastyczny i rozciągliwy, a do tego ma wbudowane czujniki nacisku i diody elektroluminescencyjne. Materiał ma być wykorzystany do tworzenia robotów, które będą mogły zmieniać kształt i sygnalizować czynności poprzez zmianę koloru.

Czy tak będą wyglądać opony przyszłości?

Goodyear przygotował koncept futurystycznych opon Eagle-360, które mają znaleźć się w autonomicznych samochodach. Rozwiązanie to prezentuje w zasadzie zupełnie nowe podejście do budowy kół, gdyż są one kulami wykorzystującymi zjawisko lewitacji magnetycznej. Zobaczcie sami:

The Goodyear Eagle-360 concept tyre

Źródła: GamerHubTV, Engadget, Engadget, Meta via SlashGear, Cornell via SlashGear, SlashGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)