TechFlash - uniwersalne aplikacja dla Xboxa One, nowe Pokemony i przyszłość według Samsunga

Strona głównaTechFlash - uniwersalne aplikacja dla Xboxa One, nowe Pokemony i przyszłość według Samsunga
27.02.2016 07:24
Wizja przyszłości według Samsunga
Wizja przyszłości według Samsunga
Źródło zdjęć: © youtube/smartthings
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Do tego mamy kolejny gadżet, który przybrał formę BB-9 i koniec marzeń Toshiby o stworzeniu konkurenta dla Google Glass. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Uniwersalne aplikacje także dla Xboxa One

Uniwersalne aplikacje także dla konsoli Xbox One
Uniwersalne aplikacje także dla konsoli Xbox One

Konsola Microsoftu wkrótce może dostać nowy oręż do walki z systemem PlayStation. Satya Nadella na odbywające się Madrycie konferencji .NET zapowiedział oficjalnie, że Xbox One będzie obsługiwać uniwersalne aplikacje.

Można spodziewać się, że nie chodzi o wszystkie tego typu programy, ale i tak powinno to znacznie rozszerzyć możliwości konsoli (bardziej upodobnić ją do PC). O ile deweloperzy na poważnie zainteresują się tym rozwiązaniem...

Nie zobaczymy okularów AR Toshiby

Toshiba Wearvue
Toshiba Wearvue

Pamiętacie jeszcze Wearvue? Miały być to inteligentne okulary rozszerzonej rzeczywistości, które w przyszłości konkurowałyby z Google Glass. Miały, gdyż Toshiba oficjalnie ogłosiła zakończenie tego projektu. Dodam, że start sprzedaży pierwszego produktu z tej serii (TG-1), który przygotowany był z myślą o zastosowaniach w przemyśle, zaplanowany był na poniedziałek (29 lutego).

Oto gadżet dla tych, którzy nie potrafią gotować

Firma Gourmia stworzyła wielofunkcyjnego robota kuchennego GKM9000, który idealnie ma wpasowywać się w ideę internetu rzeczy. Sprzęt ma pomagać w większości czynności wykonywanych podczas gotowania - od krojenia potraw i ich miksowania po gotowanie.

Robot kuchenny Gourmia
Robot kuchenny Gourmia

Robot wyposażony jest w 7-calowy ekran, na którym wyświetlane są przepisy i instrukcje krok po kroku dotyczące tego, jak dana potrawa ma być przyrządzana. GKM9000 ma również moduł Wi-Fi, dzięki któremu można podpiąć go do domowej sieci.

Użytkownicy z poziomu aplikacji mogą sprawdzać, czy potrawy są już gotowe, a także zarządzać wybranymi funkcjami urządzenia. Sprzęt wyceniony jest na 600 dolarów.

BB-8 jako lampka biurkowa

Lampka biurkowa BB-8
Lampka biurkowa BB-8

Oto jeszcze jedna wariacja na temat BB-8 z najnowszej części "Gwiezdnych wojen". Tym razem przybrał on formę lampki biurkowej, którą można aktywować dotykają głowy robota (jej przytrzymanie przyciemnia lampkę). Gadżet wyposażony jest LED-y, ma trzy tryby świecenia (bursztyn, naturalny biały, ciepły biały), a jego obudowa wykonana jest z aluminium. Cena to 50 dol.

Nintendo: "obniżamy prognozy i wprowadzamy nowe Pokemony"

Nintendo z powodu słabszej sprzedaży konsol 3DS i 3DS XL (7,6 mln sztuk od kwietnia 2015 roku do marca 2016 roku) poinformowało o obniżeniu prognoz na rok 2016. Firma oczekuje, że dochody w będą mniejsze o 620 mln dolarów niż początkowo zakładano. Są też i dobre wieści.

Japończycy - zgodnie z wczorajszymi doniesieniami - oficjalnie zapowiedzieli nowe części Pokemonów. Edycje "Sun" i "Moon" na konsole 3DS mają trafić pod koniec roku. Powyżej możecie zobaczyć ich zwiastun.

Wizja przyszłości według Samsunga

"SmartThings Future Living Report" to inicjatywa Samsunga, która pokazywać ma świat przyszłości. Zaproszeni przez Koreańczyków eksperci przewidują, że wkrótce możliwe będzie tworzenie ogromnych wieżowców, dzięki wykorzystaniu nowych materiałów (diamentowe nici), czy miast w kulach, które znajdą się pod wodą lub ziemią (możliwe będzie wytwarzanie w nich tlenu).

Wizje zakładają również, że wkrótce to drony będą zajmować się m.in. transportem i rozwożeniem towarów. W to jestem w stanie uwierzyć jak najbardziej.

Udostępnij:
Komentarze (4)