Technologiczne wpadki polskich polityków. Który przegiął najbardziej? [ankieta]

Technologiczne wpadki polskich polityków. Który przegiął najbardziej? [ankieta]

Technologiczne wpadki polskich polityków. Który przegiął najbardziej? [ankieta]
Marta Wawrzyn
23.10.2013 20:00, aktualizacja: 10.03.2022 11:48

Polscy politycy bardzo by chcieli umieć posługiwać się swoimi iPadami, ale coś im nie wychodzi. A to nie potrafią sobie poradzić ze Skype'em i oskarżają naród o atak, a to wrzucą na Fejsa jakieś głupie zdjęcie, a to na jaw wyjdzie, że używają haseł w stylu "admin1". Oto 8 wpadek, które nigdy nie powinny się zdarzyć.

Skype Macierewicza

W zeszłym tygodniu Antoni Macierewicz zorganizował konferencję prasową z ekspertami, którzy mieli sprawić, że wreszcie wszyscy uwierzymy w zamach w Smoleńsku. Nie uwierzyliśmy. Uwierzyliśmy za to w to, że politycy i nowe technologie naprawdę nie idą ze sobą w parze.

Z ekspertami zespół Macierewicza miał się łączyć przez Skype'a, ale pojawiły się problemy z jego obsłużeniem. Internauci zobaczyli, że na ekranie pojawiła się nazwa konta i rozpoczęło się masowe wydzwanianie. Kiedy do Sejmu zaczął dzwonić sam Władimir Putin, stało się jasne, że to parodia, a nie konferencja prasowa.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka01410992.jpg)

Macierewicz uznał żarty internautów za "profesjonalny atak" i zgłosił sprawę do prokuratury.

Debata Zespolu Macierewicza Epic Fail 2013 skype

Oby za atak nie zostały też uznane memy masowo tworzone przez internautów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka000000410992.jpg)

Admin1, czyli najważniejsze hasło w państwie

Podczas zamieszania związanego z przyjęciem przez Polskę kontrowersyjnego traktatu ACTA strona premiera Tuska została zhakowana. Zarówno hakerów, jak i całą Polskę, najbardziej rozbawiły dane do panelu administratora strony premier.gov.pl. Login: admin, hasło: admin1.

Zawsze mogło być "12345" – ale jak na jedno z najważniejszych haseł w państwie to i tak "trochę" słabo.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka03410992.jpg)

Wałęsa na Wykopie

Prezydent Lech Wałęsa był wiernym użytkownikiem Blipa, a kiedy Blip zamknięto, zrobił to, co administracja polecała zrobić – przeniósł się na mikroblogi Wykopu. To, jak sobie radzi, a właściwie jak sobie nie radzi, stało się już obiektem wielu żartów ze strony internautów, których przegląd znajdziecie tutaj.

Niemal wszystkie wpisy byłego prezydenta, nieważne jak bezsensowne, szybko lądowały w Gorących, to znaczy najpopularniejszych treściach wykopowego mikroblogu. Internauci zareagowali memami i GIF-ami. I oczywiście na mikroblogu Wałęsa pochwalił się problemami na lotnisku w Londynie.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka06410992.jpg)

"Grzegorz jestem i lubię surfować"

W roku 2010, kiedy to już mało kto używał słowa "surfować" na określenie przeglądania Internetu, Grzegorz Napieralski postanowił być fajny. Oznajmił na Twitterze, że pora przejść na ty. "Grzegorz jestem i lubię surfować" – dodał zachęcająco.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka07410992.jpg)

Jak łatwo się domyślić, z jego kariery na Twitterze wiele nie wyszło. Surfujący Grzegorz wrócił więc do swojej zwykłej natury i ogranicza się do komunikowania się krótkimi komunikatami, wrzucanymi zresztą bardzo rzadko. Od miesięcy nie zdarzyło mu się porozmawiać z nikim na Twitterze ani podać niczyjego tweeta dalej. Być może to dlatego, że pochłania go surfowanie.

Damskie stringi na wojskowym hełmie

W 2010 roku Maciej Zegarski, działacz PO z Bydgoszczy i ówczesny asystent ministra Sikorskiego, podczas wizyty w Afganistanie w specyficzny sposób ozdobił hełm, który miał na głowie. Założył na niego mianowicie damskie majtki. Koledzy zrobili mu zdjęcie, a on uznał, że to zdjęcie nadaje się na Facebooka.

Więcej o tym panu już nie słyszeliśmy – i trudno się dziwić.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka05410992.jpg)

Geje oszaleją na widok posła PiS

"Geje oszaleją!" - komentowali znajomi posła Zbigniewa Girzyńskiego z PiS-u jego zdjęcie, które nazwał... wakacyjnym. Parlamentarzysta kompletnie się tym nie przejął, a nie-do-końca-ubrana fotka wisi na jego profilu facebookowym do dziś. Czyli już siedem lat.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka04410992.jpg)

A poseł wciąż mówi "Witam serdecznie"

Co jakiś czas na moim twitterowym timeline'ie widzę wpis "Witam serdecznie" – albo po prostu kolejny retweet tego oto tweeta z 2010 roku. To pierwszy tweet Mariusza Błaszczaka z PiS-u. Kilka dni później poseł zamieścił jeszcze jeden wpis. I na tym koniec. "Witam serdecznie" ma już ponad trzy lata, a wciąż jest jednym z symboli marności polskiego marketingu politycznego w Sieci.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka08410992.jpg)

Prezes Kaczyński i jego iPad

W marcu Jarosław Kaczyński zrobił coś naprawdę dziwnego: wszedł na mównicę, odpalił iPada i zaczął pokazywać posłom oraz telewidzom przemówienie prof. Glińskiego, bo wcześniej żadna telewizja nie chciała transmitować konferencji PiS. Dobra wiadomość: prezes umiał odpalić iPada. Zła wiadomość: było to tak absurdalne wystąpienie, że i tak oberwało mu się w memach od internautów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka09410992.jpg)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/wpadka10410992.jpg)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)