Tekturowa maszynka do golenia Kai. Pierwsza taka na świecie

Kai to japoński producent, znany na świecie z wysokiej jakości noży kuchennych. W jego ofercie pojawił się niedawno bardzo nietypowy sprzęt – maszynka do golenia, zbudowana z tektury.

Tekturowa maszynka do golenia
Tekturowa maszynka do golenia
Źródło zdjęć: © KAI
Łukasz Michalik

24.11.2021 21:09

Współczesne maszynki do golenia są zazwyczaj – przynajmniej w wydaniu jednorazowym – zbudowane z plastiku. Japoński koncern Kai postanowił wyjść naprzeciw proekologicznym trendom i oszczędzić planecie kolejnego źródła plastikowych śmieci. Sposobem na to ma być tekturowa maszynka do golenia.

Wynalazek Kai powinien przypaść do gustu wszystkim, którym nieobojętny jest los naszej planety. Jak podaje japoński producent, maszynka do golenia zbudowana z tektury zapewnia aż 98-procentową redukcję zużycia tworzyw sztucznych. Japończycy wiedzą, co mówią, bo koncern - obok noży, sprzętu chirurgicznego czy nożyczek - produkuje także różne akcesoria do golenia.

Tekturowa maszynka do golenia składa się jak origami
Tekturowa maszynka do golenia składa się jak origami© KAI

Tekturowa maszynka do golenia waży zaledwie 4 g i jest oferowana w pięciu kolorach. Choć producenci przyznają się do inspiracji opakowaniami z branży spożywczej, przypomina nieco origami – złożona jest kawałkiem płaskiego, tekturowego arkusza, jednak po rozłożeniu tworzy znajomy kształt uchwytu, w którym zamontowano głowicę z ostrzami.

Co istotne, wykorzystana do budowy golarki tektura ma podwyższoną odporność na wodę, dzięki czemu nie rozmięknie ani nie rozejdzie się podczas golenia. Inspirowany kartonowymi opakowaniami na mleko projekt został niedawno doceniony nagrodą Good Design Awards. Zestaw 5 tekturowych maszynek do golenia został wyceniony na około 10 dol.

Źródło artykułu:WP Tech
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.