Coca-Cola coraz bliższa rezygnacji z plastiku. Papierowa butelka będzie testowana

Coca-Cola coraz bliższa rezygnacji z plastiku. Papierowa butelka będzie testowana

Coca-Cola coraz bliższa rezygnacji z plastiku. Papierowa butelka będzie testowana
Adam Bednarek
15.02.2021 10:10, aktualizacja: 08.03.2022 14:18

Zaledwie kilka miesięcy po ujawnieniu prototypu, butelka z papieru wchodzi w fazę testów. 2 tys. papierowych opakowań trafi do węgierskich sklepów.

Po siedmiu latach prac w laboratoriach, papierowa butelka będzie testowana przez Węgierskich konsumentów.

Chociaż mówimy o papierowej butelce, prototyp pierwszej generacji papierowej butelki nadal składa się z plastikowego zamknięcia i plastikowej wyściółki w środku.

Wykorzystany plastik wykonany jest jednak w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu. Po użyciu może zostać ponownie przetworzony.

Koncern już wcześniej chwalił się, że nawet w obecnych opakowaniach korzysta z materiału pochodzącego z recyklingu.

Dzisiaj w Polsce Coca‑Cola używa średnio ok. 8 do 10 proc. takiego surowca w plastikowych opakowaniach, 60,5 proc. w opakowaniach szklanych i 51 proc. w opakowaniach aluminiowych, a prawie wszystkie jej opakowania nadają się do recyklingu.

Papierowa butelka - mimo że zawierająca elementy plastiku - to jednak prawdziwy przełom. I faktycznie nie ma w tym cienia przesady, bo nie tylko Coca-Cola planuje zrezygnować z szkodzącego środowisku materiału.

Opracowana przez Bacardi butelka wykorzystuje biopolimer, pochodzący z oleju z nasion - wystarczy 18 miesięcy, aby wykonana z niego butelka w pełni się zdegradowała. Pierwsze egzemplarze Johny'ego Walkera nalewanego do papierowych butelek mają trafić na półki sklepowe już wiosną.

Już wcześniej do szkockich sklepów trafiło wino pochodzące z włoskiej winnicy Cantina Goccia, "zapakowane" w tekturową butelkę. Jak widać nie są to plany, a coś, co już się dzieje. Czeka nas rewolucja na sklepowych półkach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)