Telewizory 2016 roku: czym jeszcze zaskoczą nas producenci?

Mało który sprzęt RTV lub AGD przeszedł aż taką metamorfozę, co odbiornik telewizyjny. Droga od ogromnych, ciężkich odbierających jedynie w odcieniach czerni i bieli odbiorników wiodła poprzez kolorowe kineskopy, płaskie ekrany, plazmę aż do rozdzielczości 4K i ekranu grubości kilku milimetrów.

Telewizory 2016 roku: czym jeszcze zaskoczą nas producenci?
Redakcja Gadżetomanii

Obraz

Każdego roku producenci starają się zaskoczyć nie tylko wykorzystaniem innowacyjnej technologii, ale także przedstawić ciekawe z punktu widzenia designu i estetyki rozwiązania. Okazuje się, że telewizor może być z jednej strony najnowocześniejszy, najpiękniejszy, najbardziej innowacyjny lub… najdroższy.

Zakrzywiony ekran piękny z każdej strony

Dużą popularnością cieszą się odbiorniki z zakrzywionym ekranem. Taki model, charakteryzujący się jednocześnie brakiem ramki wokół ekranu, wprowadził do swojej oferty Samsung. Telewizory Samsung SUHD zapewniają odbiorcy większe poczucie głębi dzięki funkcji Auto Depth Enhancer, automatycznie dostosowującej poziom kontrastu dla różnych obszarów ekranu. Pozwala to uzyskać optyczne wrażenie większej niż w rzeczywistości przekątnej ekranu.

Telewizory Samsung SUHD KS9000 mają bardzo smukły, zakrzywiony ekran, co nadaje samej konstrukcji niebywałą lekkość. Projektanci tego modelu stworzyli konstrukcję 360, zakładającą, że odbiornik powinien elegancko prezentować się z każdej strony. Pomaga to umiejscowić telewizor w każdej aranżacji wnętrza. Dodatkowo, najnowsza propozycja Samsung charakteryzuje się zastosowaniem nowej generacji Quantum Dot oraz technologii HDR. Zapewnia to doskonałe parametry obrazu.

Telewizor jak ekran kinowy

Ten model został wyposażony w najbardziej innowacyjne elementy specyfikacji, takie jak możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K Pro a także procesora HCX+ (Hollywood Cinema eXperience plus). Ten ostatni ma zapewnić wierne oddanie wizji reżysera w postaci bliskich ideału parametrów takich, jak głębia koloru czy ostrość. Jednocześnie podczas budowy tego odbiornika wykorzystano takie technologie, jak: Honeycomb odpowiedzialna za głębię obrazu i HDR Premium zwiększającą kontrast. Wszystko to współgra z eleganckim, nowoczesnym designem. Modele Panasonic DX900 oraz Samsung KS9000 są zdecydowanie najciekawszymi propozycjami 2016 roku.

Telewizor, którego nie widać

Panasonic jest także producentem, który przedstawił bardzo interesującą propozycję na tegorocznych targach CES. Jest to prototyp telewizora, którego ekran jest przezroczysty. W trybie stand-by taki odbiornik może z powodzeniem imitować witrynę w komodzie. Poziom przezroczystości jest stale dopracowywany, jednak już teraz odbiornik wyświetla obraz w formacie Full HD. Sterowany jest głosowo lub za pomocą pilota.

Telewizor w cenie mieszkania

LG 105UC9V to najdroższy model telewizora wprowadzonego do sprzedaży w Polsce – jego cena przekracza 300 tysięcy złotych. Producent wyposażył odbiornik w zakrzywiony ekran o przekątnej 105 cali oraz matrycę zawierająca 8,3 miliona pikseli. Jest to rozdzielczość aż czterokrotnie większa niż Full HD. Szeroki kąt widzenia oraz naturalne barwy pozwala uzyskać wykorzystanie technologii IPS. Model został także wyposażony w True 4K Engine Pro, technologię eliminującą zakłócenia wizualne i skalującą materiały niższej rozdzielczości do 5K.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.