Tesla wprowadza nowe solarne dachówki. Mają większą moc i wydajność

Tesla wprowadza nowe solarne dachówki. Mają większą moc i wydajność

Tesla wprowadza nowe solarne dachówki. Mają większą moc i wydajność
Źródło zdjęć: © Tesla
Konrad Siwik
02.11.2021 12:45

Cały dach z paneli słonecznych to marzenie niejednego Janusza. Jednak, zamiast ogromnych płyt można zdecydować się na subtelniejsze rozwiązanie, jakim są dachówki solarne od Tesli. Firma właśnie wprowadza na rynek nowy model o większej wydajności i wyższej mocy.

Dachówki solarne od Tesli nie są nowością. Produkt ten cieszy się dużym uznaniem ze względu na swój piękny design. Ma również znaczące zalety w porównaniu do zwykłych paneli słonecznych. Można je z powodzeniem zamontować na nowych domach, jak również tych, które potrzebują wymiany dachu.

Do tej pory Tesla przy montażu solarnych dachów używała dachówek model „SR60T1” o mocy 58,5 W. Jednak jak donosi serwis Electrek, teraz firma zastąpiła je nową wersją „SR72T1” z wyższą maksymalną mocą wyjściową wynoszącą 71,67 W. W ten sposób firma stara się wprowadzić swoje produkty słoneczne do głównego nurtu.

Obraz
© Tesla

Dzięki bardziej wydajnym ogniwom słonecznym Tesla zdołała zachować ten sam rozmiar płytek przy 22 proc. wzroście maksymalnej mocy wyjściowej. Tak więc nowe rozwiązanie będzie mogło wygenerować więcej energii słonecznej przy mniejszej liczbie dachówek na jednym dachu.

Tesla montuje zarówno dachówki z panelami solarnymi, jak i bez nich. Firma stara się zoptymalizować każdy dach, instalując dachówki z ogniwami tam, gdzie będą one bardziej wydajne. Zastosowanie mniejszej liczby jednostek solarnych może również uprościć proces instalacji, ponieważ będzie wymagało mniejszej liczby połączeń elektrycznych.

Warto też zauważyć, że w nowym katalogu wspomniano również, iż Tesla może instalować dachówki solarne na istniejących dachach. Co więcej, firma zamierza umożliwić montaż swoich dachów również firmom zewnętrznym, aby przyspieszyć proces przejścia na zieloną energię.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)