Dachówki fotowoltaiczne prosto z Danii. Zastąpią panele słoneczne

Strona głównaDachówki fotowoltaiczne prosto z Danii. Zastąpią panele słoneczne
11.10.2021 07:11
Dachówki fotowoltaiczne
Dachówki fotowoltaiczne
Źródło zdjęć: © Dansk Solenergi ApS

Duńska firma Dansk Solenergi ApS stworzyła dachówki fotowoltaiczne, które można z powodzeniem wykorzystywać zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w budynkach remontowanych. Wyglądają one bardziej estetycznie niż klasyczne moduły.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP Naturalnie.

Dachówki fotowoltaiczne Dansk Solenergi ApS cechują się mocą 175 W i wydajnością 14,2 procent. Firma deklaruje, że w skali roku jest w stanie przygotować dachówki pozwalające na stworzenie elektrowni o mocy 40 MW.

Pojedyncza dachówka fotowoltaiczna ma wymiary 1610 na 810 na 6 milimetrów. Na każdą z nich przypadają 72 ogniwa fotowoltaiczne o wymiarach 125 na 125 milimetrów, wykonanych w technologii PERC. Pojedyncza dachówka waży 13,6 kilograma i jest w stanie wygenerować napięcie o wartości 44,1 V. Dachówki mogą pracować w instalacjach fotowoltaicznych o maksymalnym napięciu równym 1000 V.

Panele fotowoltaiczne jak dachówki. Nie uwierzysz, jak dobrze wyglądają
Panele fotowoltaiczne jak dachówki. Nie uwierzysz, jak dobrze wyglądają

Dachówki mają być bezpiecznym rozwiązaniem. Producent oferuje na nie 25 lat gwarancji na moc wytwórczą oraz 12 lat na sam produkt. Jak twierdzi Dansk Solenergi, dachówki można wykorzystywać na obiektach różnego typu. Zarówno nowych budowlach, jak i poddawanych renowacji, na przykład kościołach, a także na fasadach budynków. Zaletą dachówek fotowoltaicznych jest ich niepalność

Pożary instalacji fotowoltaicznych. Eksperci radzą jak ich uniknąć
Pożary instalacji fotowoltaicznych. Eksperci radzą jak ich uniknąć

Dachówki przygotowywane są w różnych kolorach, by mogły dopasować się do różnych projektów. Obecnie firma jest w stanie wyprodukować w skali roku około 85 tys. metrów kwadratowych dachówek. W rozmowie z PV Magazine firma przyznała, że obecnie trwają rozmowy w sprawie pozyskania inwestora, który pozwoli zwiększyć potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa.

Udostępnij:
Komentarze (22)