The Bean. Tak wygląda następca myszki?

Myślałem, że w dzisiejszych czasach nic mnie już nie zdziwi. Nie byłem więc przygotowany na ewentualne okoliczności. Mój pogląd po raz kolejny został zrewidowany przez pomysłodawców z Kickstartera. Tym razem nie chodzi o przenośną gitarę, a „fasolkę”, która w domyśle twórców ma zastąpić tradycyjną budowę myszy. Cóż, pomysł na zastąpienie gryzonia nie jest nowy. Jak dotąd nikomu się to nie udało. Będzie podobnie?

The Bean. Tak wygląda następca myszki?
Źródło zdjęć: © kickstarter.com
Łukasz Musialik

20.05.2014 12:08

Obraz
© kickstarter.com

Pierwszy rzut oka i już mogę stwierdzić, że mam do czynienia z prostym urządzeniem. Trzy przyciski, w tym jeden służący do przewijania. W The Bean nie uświadczymy klasycznej obudowy. Dla mnie jest to poważne zaniedbanie, ponieważ moja ręka nie będzie mogła znaleźć wygodnego miejsca, by spocząć.

Projekt powstania „fasolki” nie należał do skomplikowanych. Twórcy przyznają, że wpadli na niego podczas rozważań na temat przyszłości drukarek 3D. Elementy plastiku pokazane w prezentacji są zapewne efektem wydruku z prywatnych drukarek (materiał ABS / PLA) . Widać to po słabej jakości plastiku.

The Bean: future computer mouse

To, co przyszło nam zobaczyć na filmie, to jedynie prototyp urządzenia. W domyśle ma pracować dużo sprawniej, a wygląd ulegnie lekkim modyfikacjom – przycisk przewijania prawdopodobnie znajdzie się w centralnej części.

Twórcy zapowiedzieli wsparcie bezprzewodowe w oparciu o zupełnie nowy, koncepcyjny model połączenia - WBean. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądać w praktyce.

Obraz
© kickstarter.com

Osobiście mam dość mieszane odczucia względem tego „innowacyjnego” projektu. Dla mnie jest to zwykły skok na kasę, a trzeba przyznać, że i tak niezbyt udany – poparcie wizji studentów jest raczej marne.

Jeżelibyście z jakiś powodów chcieli wspomóc „fasolkę” to możecie zrobić to tutaj.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.