Timex wchodzi na rynek inteligentnych zegarków. Oto Ironman R300 GPS

Strona głównaTimex wchodzi na rynek inteligentnych zegarków. Oto Ironman R300 GPS
28.02.2020 17:07
Timex wchodzi na rynek inteligentnych zegarków. Oto Ironman R300 GPS
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Bateria to jeden z czynników, przez który wiele osób nie decyduje się na smartwatcha. Wie o tym Timex, dlatego nowy model Ironman R300 GPS wyposażono w akumulator, który ma wytrzymać 25 dni bez ładowania.

bETMAvcl

Timex kojarzy się z klasycznymi zegarkami, ale firma zdaje sobie sprawę z tego, że dziś to bardzo trudny rynek. Między innymi z powodu smartwatchy - te od Apple sprzedają się lepiej niż wszystkie szwajcarskie tradycyjne modele. Dlatego Timex wchodzi w produkcję inteligentnych zegarków. Takich "prawdziwych", które łączą się z telefonem, a nie są samowystarczalne.

Znana firma i wytrzymała bateria - to ma być przepis na sukces. Ironman R300 GPS ma wytrzymać aż 25 dni bez konieczności podłączania zegarka do ładowania. Chyba że korzystamy z GPS-a, wówczas czas skraca się o pięć dni.

381618759204683498

Pod względem funkcji to absolutna klasyka. Jest wspomniany GPS, optyczny pulsometr czy wodoszczelność do 30 metrów głębokości. Oprócz tego mamy również obsługę powiadomień czy odtwarzacza muzycznego.

bETMAvcn

Dużym plusem nowego Timexa może być też cena. Model wyceniono na 120 dol., czyli w przeliczeniu na złotówki - nieco ponad 470 zł. Jasne, to więcej niż wiele tańszych modeli, ale to w końcu Timex. Niestety nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy Ironman R300 GPS dostępny będzie w Polsce.

381618759204880106

Jednych marka na pewno przyciągnie, innych - niekoniecznie. Smartwatch od Timexa ma bardzo klasyczny wygląd, kojarzący się z modelami serii Ironman. Mnie sportowe zegarki tego typu raczej odpychały.

Jeśli macie podobnie, a szukacie niedrogiego sprzętu z wytrzymałą baterią, to alternatywą jest Huawei GT Sport. Tym bardziej że ostatnio zegarki z tej serii dostępne są w niższej cenie.

Udostępnij:
bETMAvcx
Komentarze (0)
bETMAvdj