To będzie hit na święta i komunie! Testujemy DJI RoboMaster S1 (wideo)

To będzie hit na święta i komunie! Testujemy DJI RoboMaster S1 (wideo)

To będzie hit na święta i komunie! Testujemy DJI RoboMaster S1 (wideo)
Bolesław Breczko
02.10.2019 17:52, aktualizacja: 09.03.2022 08:55

Wygląda i działa, jak żywcem wyjęty z gry komputerowej czy "Gwiezdnych Wojen". Zdalnie sterowany robot DJI RoboMaster S1 w pierwszych chwilach przypomina idealną zabawkę dla małych i "dużych dzieci". Ale chwilę później odkrywam, jak świetne jest to narzędzie do nauki programowania.

DJI RoboMaster S1 to wyjątkowy sprzęt. Zdalnie sterowany robot potrafi jeździć nie tylko w przód i w tył, ale także na boki - dzięki wyposażeniu go w koła mecanum. Na jego pokładzie znajduje się "wieżyczka" z kamerą i działkiem strzelającym laserem lub żelowymi kulkami. Posiada 6 stref czułych na uderzenia i system wizyjny, który może rozpoznawać trasę, ludzi i specjalne znaczniki.

Zobacz wideo:

RoboMaster S1 Fakt został zbudowany przez DJI, czyli światowego lidera w produkcji dronów. Można się było spodziewać, że zostanie nafaszerowany nowoczesną technologią. I tak właśnie jest - a ujarzmić ją można, programując ruchy maszyny w specjalnej aplikacji lub programie na PC (języki Scratch i Python). Ale nawet jeśli nie mamy takich ambicji, RoboMaster S1 posłuży nam jako zawodowy pojazd zdalnie sterowany.

DJI Robomoster S1 cena i dostępność

Robot ma być dostępny w polskich sklepach już w grudniu bieżącego roku. Cena DJI Robomaster S1 wyniesie około 2500 zł. Sporo jak na zabawkę. Niewiele jak na takiej klasy sprzęt, który jeździ, nagrywa wideo i może być zaprogramowany.

Robota do testów dostarczył polski dystrybutor DJI - firma Solectric.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)