To już pewne: Będzie sequel "Prometeusza"

"Prometeusz"
"Prometeusz"
Marta Wawrzyn

04.08.2012 15:00, aktual.: 10.03.2022 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Będzie sequel "Prometeusza" – ogłosiło oficjalnie studio 20th Century Fox. Projekt został zaplanowany na rok 2014 lub 2015, ale już znane są nazwiska osób, które zobaczymy ponownie na ekranie.

Będzie sequel "Prometeusza" – ogłosiło oficjalnie studio 20th Century Fox. Projekt został zaplanowany na rok 2014 lub 2015, ale już znane są nazwiska osób, które zobaczymy ponownie na ekranie.

Najnowszy film science fiction Ridleya Scotta, "Prometeusz", dostał niezłe baty od krytyków, a i publiczności podobał się tak sobie. Mimo to będzie kolejna część. The Hollywood Reporter uzyskał od studia Fox informację, że sequel "Prometeusza" jest już pewny.

Projektem zainteresowany jest sam Scott, pojawi się też przynajmniej dwójka aktorów, których znamy z pierwszej części: Michael Fassbender i Noomi Rapace. Damon Lindelof niestety/na szczęście raczej już nie będzie współtworzył scenariusza. Kolejna część "Prometeusza" zaplanowana została na rok 2014 lub 2015. Szefowa produkcji 20th Century Fox wyjaśniła, że musimy tyle czekać, bo studiu zależy, aby wszystko zrobić tak jak należy.

Pierwsza część, która jednocześnie jest tak jakby prequelem "Obcego", zarobiła do tej pory na świecie przyzwoitą jak na film z kategorią wiekową R, choć jednak nie rewelacyjną sumę 303 mln dolarów. Budżet filmu wyniósł 130 mln dolarów.

Właśnie te liczby spowodowały, że podjęto decyzję o zrobieniu sequela. Pytanie tylko, czy publika pójdzie znów do kin, skoro "jedynka" była dla wielu krytyków i zwykłych widzów tak dużym rozczarowaniem. Choć faktem jest, że mimo wszystko warto ten film zobaczyć dla oprawy wizualnej. Ze scenariuszem niestety już jest "trochę" gorzej.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście "Prometeusza", proszę bardzo, oto trailer. A jeżeli widzieliście, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Prometheus International Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)