To najcieńszy zegarek świata. Kosztuje prawie 2 mln USD

Zaledwie 1,75 mm grubości pozwala na zdobycie tytułu najcieńszego zegarka na świecie. Każdy, kto chce być jego właścicielem powinien przygotować niemałe pieniądze.

RM UP-01 Ferrari najcieńszy zegarek świata
RM UP-01 Ferrari najcieńszy zegarek świata
Źródło zdjęć: © YouTube | Richard Mille
Marcin Hołowacz

07.07.2022 15:55

RM UP-01 Ferrari jest imponującym zegarkiem, który wielu ludzi porówna do dzieła sztuki. Oczywiście nie każdy będzie miał takie podejście, ponieważ inni mogą dojść do wniosku, że to tylko bezsensowna błyskotka. Na szczęście co do jednej rzeczy nie ma wątpliwości, mianowicie jest to gadżet o nieprzeciętnej cenie.

Ponad 8 milionów zł w zamian za najcieńszy zegarek świata

Zegarek RM UP-01 Ferrari kosztuje niemal 2 miliony dolarów, a konkretniej mówiąc chodzi o 1 888 000 USD. To ponad 8 milionów zł. Jak usprawiedliwić taką cenę? Przede wszystkim grubość zegarka wynosząca 1,75 mm sprawia, że w tej chwili jest najcieńszy na świecie. Kolejnym istotnym elementem wyceny może być fakt, że Richard Mille zapewnia, iż wyprodukowanych zostanie tylko 150 sztuk.

Stworzenie takiego urządzenia wymaga niezwykłej precyzji oraz umiejętności. W tym celu szwajcarska marka luksusowych zegarków, jaką jest Richard Mille, połączyła siły z Ferrari. Co ciekawe, pozwoliło to zdetronizować zegarek Bulgari Octo Finissimo Ultra, którego grubość wynosi 1,8 mm.

Najcieńszy zegarek mechaniczny świata, model RM UP-01 Ferrari charakteryzuje się wodoszczelnością 1 atm (10 m), odpornością na przeciążenia do 5000 G oraz wykonaniem z tytanu (grade 5 titanium). Ponadto jest zdobiony przez laserowo wygrawerowane logo Ferrari.

Taką biżuterię można podziwiać i przy okazji doceniać za pchanie całej branży do przodu. Ustanawianie nowych rekordów najczęściej nie jest potrzebne zwykłym konsumentom, a w tym konkretnym wypadku jest co najwyżej spełnianie zachcianek milionerów. Pomimo tego, łamanie nowych granic w konstrukcji zegarków mechanicznych ostatecznie może się przełożyć na rozwiązania, które kiedyś przydadzą się nam wszystkim.

Źródło: richardmille.com

Marcin Hołowacz, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.