Top 10 ergonomicznych krzeseł

Dla osób spędzających wiele czasu przed komputerem wygodne krzesło jest jednym z najważniejszych mebli. W tym zestawieniu zobaczycie najciekawsze spośród ergonomicznych krzeseł dostępnych na rynku oraz mały bonus na koniec.

Top 10 ergonomicznych krzeseł
Marek Maruszczak

Dla osób spędzających wiele czasu przed komputerem wygodne krzesło jest jednym z najważniejszych mebli. W tym zestawieniu zobaczycie najciekawsze spośród ergonomicznych krzeseł dostępnych na rynku oraz mały bonus na koniec.

  1. Embody od Hermana Millera

Na pierwszym miejscu znalazł się widoczny u góry fotel znanego projektanta. Oparcie składa się z 93 oddzielnych fragmentów, które ruszają się wraz z plecami siedzącego. Podobno daje to wrażenie niesamowitego komfortu. Jeżeli ktoś ma wolne 1600 USD to sam może się o tym przekonać.

  1. Aeron Chair
Obraz

Kolejne krzesło od Hermana Millera. Jest to sławny poprzednik Embody. Także niezwykle wygodne dzięki specjalnemu materiałowi, z którego jest wykonane oparcie. Nie wygląda tak ciekawie jak młodszy brat, ale za to cena jest zdecydowanie niższa – 600 USD. Krzesło zdążyło też zdobyć sobie spore grono wielbicieli.

  1. Smartchair Biofeedback Computer chair
Obraz

Fotel z biologicznym sprzężeniem zwrotnym. Wypakowany sensorami, monitoruje napięcie naszych mięśni i błyskawicznie reaguje w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Więcej o tej koncepcji przeczytacie tutaj.

  1. Humanscale Freedom Chair
Obraz

Fotel nie wymaga manipulacji przy żadnych przełącznikach w celu zmienienia jego ułożenia. Wystarczy zmienić pozycję, a sam dostosuje się do naszych wymagań. Opracowany jako konkurencja dla projektów Hermana Millera. Do kupienia za około 1000 USD.

  1. Leopard office chair
Obraz

Leopard to krzesło na cybernetycznej nodze i temu właśnie zawdzięcza znalezienie się w zestawieniu. Noga reaguje na ciężar siedzącego i ustawia fotel w możliwie idealnym położeniu dla nacisku, jaki wywiera użytkownik. Fotel „wstaje” wraz z właścicielem.

  1. Doctor Riter’s ErgoChair
Obraz

Szwajcarskie krzesło-jajko. Zaprojektowane tak, aby utrzymywało plecy siedzącego w prawidłowej pozycji i wzmacniało mięśnie grzbietu. Uwagę zwraca jednak szczególnie sam design. Na pewno zrobi wrażenie na współpracownikach w biurze. Kosztuje 189 USD.

  1. Allsteel Acuity Chair
Obraz

To włoskie krzesło wyróżnia się na tle innych stosunkowo zachowawczym designem dzięki czemu będzie pasowało do większości wnętrz. Jest reklamowane jako konkurencja dla Aerona i podobnie jak większość krzeseł w zestawieniu automatycznie dostosowuje się do sylwetki siedzącego. W zależności od wykończenia cena waha się od 1250 USD do 2575 USD.

  1. Ferrari 360 Daytona Office Chair
Obraz

Fotel dla fana motoryzacji. Wymontowany z oryginalnego pojazdu Ferrari i przerobiony na fotel biurowy. Kontrolowany ręcznie, ale prezentuje się nieźle. Cena to 6 500 USD. Więcej o nim znajdziecie na autokulcie.

  1. Pininfarina’s Xten office chair
Obraz

Twórcy tego krzesła chwalą się, że specjalny żel, którego użyto przy konstrukcji zniweluje pocenie do zera i obniży zmęczenie aż o 60%. Jeżeli to prawda to rzeczywiście warto zapłacić za nie 3 000 dolarów.

10 Verté office chair

Obraz

Ostatnie, ale wcale nie najgorsze miejsce przypadło fotelowi, który wydaje się być skrzyżowany ze szkieletem. W tym jednak przypadku projekt nie wynika z miłości do kości. Fragmenty przypominające kręgi są wypakowane sprężynami. Po odciśnięciu w fotelu formy zapamięta on kształt pleców użytkownika i będzie korygował naszą postawę w przyszłości. Cena, jaką przyjdzie zapłacić za ten pamiętliwy fotel to 1 500 USD

Obraz

Na koniec obiecany bonus. Sami domyślcie się, do czego służy przedstawiony powyżej mebel. Nie jest to fotel, którego umieszczenie w biurze pochwaliłby szef. Chyba, że zrobiłaby to młoda atrakcyjna sekretarka. Oferuje całkiem sporo możliwości wykorzystania. Dla niecierpliwych oraz potencjalnych nabywców link do strony producenta.

Źródło: Born Rich

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.