Top 10 najdziwniejszych zegarków

Top 10 najdziwniejszych zegarków
Marek Maruszczak

24.11.2008 16:30, aktual.: 15.03.2022 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zegarki coraz częściej stają się tylko ozdobami. Jednak i tak chętnie je kupujemy. Bywają różne, nakręcane, na baterie, a nawet napędzane powietrzem. Dzisiaj pokażemy wam kilka najciekawszych okazów.

Zegarki coraz częściej stają się tylko ozdobami. Jednak i tak chętnie je kupujemy. Bywają różne, nakręcane, na baterie, a nawet napędzane powietrzem. Dzisiaj pokażemy wam kilka najciekawszych okazów.

Wiele czasomierzy opisywanych przez nas na Gadżetomanii to tylko koncepcje. W tym zestawieniu znajdziecie jednak zegarki, które naprawdę wyprodukowano.

  1. Di Grisogono Meccanica DG – Pierwszy w pełni mechaniczny zegarek z „cyfrowym” wyświetlaczem

Mój osobisty faworyt całego zestawienia. Jego "wnętrze" jest naprawdę niesamowite.

de grisogono meccanico

Wbrew pozorom gadżet nie zawiera ani odrobiny elektroniki. Wszystkie spośród 651 części są w pełni analogowe. Zbudowano jedynie 177 egzemplarzy. Nieliczni i bardzo bogaci nabywcy mogli wybierać spomiędzy wersji ze złotymi lub tytanowymi wykończeniami.

  1. 202 Hammerhead Automatic – Pierwszy zegarek na świecie napędzany sprężonym powietrzem
Obraz

Zegarek został wyposażony w dwie turbiny, które wsysają powietrze do komory ciśnieniowej. To z kolei napędza system wahaczy. Możecie sami zobaczyć jak to wszystko działa na załączonym nagraniu.

Urwerk 202 Automatic - Twin Turbine Hammerhead

Zegarek można swobodnie zaliczyć do ekologicznych. Jedyny problem to cena. Ile zapłacimy za to cudo? To zależy czy wolimy złoto różowe, białe czy może platynę. Ta ostatnia wersja kosztuje około 200 000 USD.

3.Kieszonkowy zegarek z ukrytym pistoletem.

Obraz

Gadżet godny James’a Bonda. Wnętrze zegarka zostało usunięte, a na jego miejscu zamontowano malutki jednostrzałowy pistolet. Kaliber 3mm to niedużo, ale z niewielkiej odległości może stanowić decydujący argument w każdej dyskusji. Ciekawy gadżet, ale nie chciałbym nosić go w spodniach.

  1. Opus 8 – cyfrowo-mechaniczny zegarek
Obraz

Z pozoru Opus 8 wydaje się ładnym, ale niespecjalnie ciekawym zegarkiem cyfrowym. Pozory jednak mylą. Po dokładniejszych oględzinach okazuje się zegarek pokazuje godziny za pomocą mechanicznych „pikseli”. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku „piksele” wysuwają się z tarczy. Wygląda to imponująco i jest ciekawsze od modnych ostatnio zegarków LED.

Obraz
  1. Acurate „Memento Mori”
Obraz

Zegarek firmy Mr. Jones dzieli się z nami tą informacją za każdym razem, gdy sprawdzamy godzinę. Przez niektórych został nawet nazwany najbardziej przygnębiającym zegarkiem w historii. Prosty design łączy się z jeszcze prostszym przesłaniem. Dziwne będą miny pytających o godzinę po pokazaniu im gadżetu.

6.Pierwszy zegarek z ukrytym aparatem

Obraz

Kolejny protoplasta bondowskich gadżetów. W obudowie zwykłego zegarka kryje się wysuwany aparat szpiegowski. Opatentowany w 1886 roku, cztery lata później trafił do sprzedaży. Jeden z egzemplarzy współcześnie osiągnął cenę 18 000 GBP. Jeżeli więc myślicie o podarowaniu go komuś to pora na rozbicie skarbonki.

  1. Hysek Colosso Wirujący glob warty 550 000 USD
Obraz

Tyle właśnie trzeba zapłacić za zegarek firmy Hysek. To, co wyróżnia go spośród innych zegarków poza ceną to kula ziemska umieszczona pod kryształową kopułką. Mini glob obraca się zgodnie z czasem pokazywanym przez zegarek. Wygląda jak gadżet dla dzieci? Jeżeli tak to dla bardzo bogatych.

  1. Rogue od Tokyoflash czyli kolejny zegarek zagadka.
Obraz

Tokyoflash to firma specjalizująca się w produkcji niecodziennych, futurystycznie wyglądających zegarków. W parze z dziwnym designem idzie jeszcze dziwniejszy sposób odczytywania czasu.

Zewnętrzny krąg małych kropek oznacza ilość minut. Przerwa pomiędzy największymi punktami pokazuje minuty w przybliżeniu. Przerwa w wewnętrznym kręgu działa jak duża wskazówka w zwykłych zegarkach, a cienkie półkole w zależności od położenia oznacza AM lub PM. Trochę skomplikowane prawda? Za 170 USD możecie stać się jego właścicielami. Tokyoflash oferuje darmową wysyłkę za granicę.

  1. Cool G108 Watch Phone – Wcale nie taki Cool
Obraz

Jasne, są mniejsze, bardziej nowoczesne i funkcjonalne zegarko-fony. Ale czy dziwniej wyglądające?

Pod klapką znajdziecie 1,5 calowy ekran wyświetlający 256 tysięcy kolorów. Zegarek został także wyposażony w kamerę 1,3 MPx, odtwarzacz muzyki i filmów oraz slot na karty pamięci. Łączność z zestawem słuchawkowym zapewnia moduł bluetooth.

  1. Ostatnie miejsce zarezerwowaliśmy dla zegarków, które już opisywaliśmy na łamach Gadzetomanii. Zamieszczamy tutaj odnośniki do najciekawszych z nich.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

W zestawieniu zamieściiśmy głównie nowsze z zegarków. Oczywiście wyjątek stanowią dwaj przodkowie wspólczesnych gadżetów.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)