TOP 10 prostych i genialnych gadżetów

"Czego nikt wcześniej o tym nie pomyślał?!" - to retoryczne zawołanie zrodzi się w waszych głowach po przeglądnięciu niniejszej galerii. Znajdziecie w niej dziesięć koncepcji gadżetów, które w niezwykle prosty sposób rozwiązują powszechne problemy.

TOP 10 prostych i genialnych gadżetów
Krzysztof Cyło

Problem #1: Poplątane kable

Kwestia poplątanych kabli w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas. Dlatego też, koncepcja kabla E-Line powinna wam się spodobać.

Jak widzicie na zdjęciu, przewód jest ułożony w zwartą bryłę, a segmenty przylegają do siebie niczym przyklejone. W razie potrzeby, końcówkę z wtyczką można przedłużyć, delikatnie odpinając odpowiednią ilość segmentów. Wówczas kabel stanie się giętki. Ponownie zesztywnieje, gdy przywrócimy go do wyjściowej pozycji. Przyznacie, że wygląda to bardzo estetycznie.

Problem #2: Bałagan w kuchni

Obraz

Początkujący kucharze wiedzą najlepiej, że wystarczy chwila nieuwagi, aby cała kuchnia lepiła się wręcz od brudu. W ferworze pichcenia, wśród wrzących, buchających parą naczyń, o nieumyślne odłożenie brudnego sztućca bynajmniej nietrudno. Prezentowany zestaw sztućców cechuje specjalną podpórka, która zapobiega ich kontaktom z powierzchnią blatu.

Problem #3: Zapach towarzyszący gotowaniu

Obraz

Skoro jesteśmy już przy temacie gotowania, to należałoby znaleźć remedium na kolejny problem z tym związany. Zapachy towarzyszące pichceniu niektórych potraw niekoniecznie należą do przyjemnych. Rozwiązaniem jest patelnia z wbudowanym wentylatorem. Dzięki niej, dym nie będzie rozprzestrzeniał się po całej kuchni, a zostanie wessany do uchwytu.

Problem #4: Nawlekanie igły

Obraz

Nawlekanie igły to jedna z najbardziej frustrujących czynności, z jakimi można mieć do czynienia. Szczególnie, jeśli nie ma się w tym wprawy. Z zezem zbieżnym i językiem na wierzchu podejmowaliśmy ten trud nieświadomi, że można by tego uniknąć. Wystarczy szpulka ze szkłem powiększającym. Prawda, że oczywiste?

Problem #5: Praca przy komputerze, a prywatność

Obraz

Czy drażni was uczucie bycia obserwowanym zza ramienia, w czasie, gdy pracujecie na komputerze? W końcu nigdy nie wiadomo, jakie są intencje towarzyszącej nam osoby. Zwłaszcza, jeśli jest nią młodsze rodzeństwo. Biurko Duplex Workspace z wbudowaną osłonką sięgającą aż do czubka głowy powinno rozwiązać ten problem. Roletę można złożyć jednym ruchem.

Problem #6: Nieproszeni goście

Obraz

"Nie potrafisz pukać?!" - nierzadko tak rozpoczynamy rozmowę z osobą, która bezceremonialnie wchodzi do naszego pokoju bez uprzedzenia. Niegrzecznie jest zamykać się na klucz przed innymi domownikami, czymś innym jednak jest korzystanie ze specjalnej, jednostronnej klamki.

Wchodząc do pokoju wystarczy pociągnąć klamkę do środka. Wówczas zewnętrzna część zostanie przeciągnięta na naszą stronę i osoby spoza pokoju nie będą miały żadnego uchwytu. Nie pozostanie im nic, jak tylko pokorne pukanie.

Problem #7: Bezpieczeństwo motocyklistów

Obraz

Oczywiście ten gadżet w pełni nie rozwiązuje postawionego problemu. Motocykliści (zwani też "dawcami organów"), powinni jednak zainteresować się tym kaskiem ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych.

Poza standardową, wytrzymałą konstrukcją, kask firmy Reevu charakteryzuje wbudowane lusterko wsteczne. Słyszeliśmy już o koncepcjach, które wykorzystywały system kamerek i wyświetlaczy na szybce, tutaj mamy jednak do czynienia bardzo prostym, nieelektrycznym, a co najważniejsze - niezawodnym systemem. Lusterko umieszczone jest nad górną krawędzią owiewki. Zasady działania nie muszę chyba tłumaczyć.

Jestem pewien, że z takim kaskiem czas reakcji motocyklisty byłby znacznie krótszy. Cena takiego luksusu może jednak odstraszać, wynosi ona 1200zł.

Problem #8: Brak wolnych portów USB

Obraz

Nieważne ile mamy wolnych portów USB. W każdej chwil może nam ich zabraknąć. Ta złota myśl to nie jedno z praw Muprhy'ego, a bolesna rzeczywistość, z którą spotykamy się na co dzień. W dobie, gdy większość urządzeń peryferyjnych korzysta z wtyczki USB, wielu z nas jest skazane na korzystanie z dodatkowych rozgałęziaczy, hubów.

USB Infinite przynosi o wiele prostsze i praktyczniejsze rozwiązanie. Zwyczajnie do jednego portu można wpiąć trzy, maksymalnie cztery urządzenia. Szkoda, że kable tego typu nie są standardem.

Problem #9: Czytanie w trudnych warunkach

Obraz

Czytanie nocą, w niewygodnej pozycji, brak zakładki - te problemy towarzyszą czytaniu. Book Mate rozwiązuje je wszystkie.

Przede wszystkim, powyższy gadżet służy jako okładka dla książki. Brzegi zachodzące na kartki zaznaczają bieżącą stronę. Są one również podświetlane. Dzięki temu, czytanie do poduszki i na zewnątrz przy silnym wietrze nie stanowi już problemu. Ponadto, okładkę można rozłożyć tak, by służyła nam ona jako podpórka pod książkę.

Problem #10: Bezlitosny budzik

Obraz

Nieważne jaki macie budzik - wciąż jest to tylko urządzenie mechaniczne, które nie ma najmniejszych skrupułów. Będzie dzwonić, aż obudzi cały dom, później zajmie się za sąsiadów, a  następnie... no dobra, rozpędziłem się.

W każdym razie, poranny dzwonek zawsze oznacza natychmiastową pobudkę. W przypadku Sleepy Alarm Clock słynne "jeszcze tylko pięć minut" będzie możliwe, o ile potrząśnie się budzikiem i wprawi go w ruch. Oczywiście po chwili zacznie znowu dzwonić, jednak śpioch, ze świeżym umysłem powita już wtedy dzień z uśmiechem na twarzy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newsgadżetyagd

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.