TOP 12 niecodziennych kieliszków i szklanek

TOP 12 niecodziennych kieliszków i szklanek

TOP 12 niecodziennych kieliszków i szklanek
Henryk Tur
06.10.2010 23:30, aktualizacja: 11.03.2022 13:16

Szklanka i kieliszek to rzeczy nieodzowne na wszelkich imprezach rodzinno-domowych. Możemy jednak zaskoczyć wszystkich i zaprezentować im dość niezwykłe - jakich z pewnością jeszcze nie widzieli. Oto lista dziesięciu tego typu szklanek i kieliszków.

Dobry gospodarz pilnuje, aby goście mieli w kieliszkach pełno. Można jednak załatwić to w prosty sposób - napełnić kieliszek na cała imprezę. Warunek - musi to być taki właśnie kielich, jak na zdjęciu powyżej.

Petit Coeur - dziwne, ale ciekawe

Obraz

Dziwnym, ale ciekawym rozwiązaniem jest Petit Coeur. Nazwa oznacza "małe serce" i - rzeczywiście - po wlaniu czerwonego wina kojarzy się nieco z żyłami prowadzącymi krew do serca. W tym przypadku prowadzą one jednak do gardła.

Kielich dla kultystów ;)

Obraz

Ten kielich kojarzy mi się przedziwnie z klimatami a la Cthulhu. A ponieważ pije z niego człowiek w maseczce, jak tu nie skojarzyć tego z kultem mackowatej bestii?

Kielich dla wstawionych

Obraz

Gdy impreza trwa, gościom szumi w głowie, a ręce lekko drżą. Żeby nie rozlewali alkoholu na dywan, można im podać taki kielich. Na pewno z ręki nie wypuszczą.

Oddychające kieliszki wina

Obraz

Twórcy tych kieliszków zastosowali szkło wykorzystujące system oxygenizing treatment. Dzięki temu nie trzeba czekać kilku godzin, aż młode wino nabierze smaku i aromatu, czas skraca się do kilku minut.

Kielich z pomocnikiem

Obraz

To całkiem ciekawa propozycja - zamiast zwykłej szklanej podstawki mamy pomocnika, który trzyma kielich z winem. Przyjemny widok, prawda?

Jadalne szklanki Jell-O

Obraz
Obraz

Po imprezach zostaje sporo szklanek do mycia. Jak rozwiązać sprawę? Podawać drinki i napoje w jadalnych szklankach. Od razu odpada problem zakąsek.

Szklanka potrójna

Obraz

Ta szklanka wygląda jak trzy małe szklaneczki połączone w jedną. Albo jedna duża szklanka, którą ktoś kopnął. W każdym razie całkiem ciekawy design.

Szklanki trzymające ciepło

Obraz

Ten zestaw sześciu szklanek nie dość, że wygląda ciekawie, to ma jeszcze grube, izolujące ciepło szkło, które sprawia, że herbata czy inna ciepła ciecz (np. grzaniec) będą dłuższy czas ciepłe.

Szklanka-but

Obraz

Piliście kiedyś piwo z buta? Jeśli nie, dzięki tej szklance macie okazję. Oczywiście nie jest ona tylko dla piwoszy. Można wlać w nią sok czy herbatę. Kawy nie polecam - taka jej ilość może zaszkodzić sercu. 

Świecące szklanki

Obraz

Te szklanki wykonano z wysokiej jakości akrylu - nie tłuką się i nie rysują. Włącza się je za pomocą przycisku pod szklanką. Są 3 tryby świecenia: migotanie wolne, migotanie szybkie i ciągłe (stałe) światło. Szklankę można włączać i wyłączać dowolną ilość razy. Pod szklanką znajdują się wymienne baterie, a przeciętny czas świecenia wynosi kilkanaście godzin.

Szklanki, które same mieszają herbatę

Obraz

I na koniec hit, o którym pisaliśmy dawno temu. Szklanki mają specjalne kulki, które zapewniają, że ciecz zostanie doskonale wymieszana z dodatkami (cukier, mleko).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)