TOP 4: Eko-Halloween

Na filmie widzicie numer jeden Halloweenowego TOPu, czyli miejsce, skąd można straszyć i gdzie można znaleźć schronienie przed atakiem rozszalałych upiorów czy płonących dyniowych głów. Wbrew pozorom nie jest to chodząca trumna (choć w mglistej, październikowej nocy można by zań uznać to kroczące monstrum). To ...

TOP 4: Eko-Halloween
Katarzyna Kieś

N55 WALKINGHOUSE First Steps

Na filmie widzicie numer jeden Halloweenowego TOPu, czyli miejsce, skąd można straszyć i gdzie można znaleźć schronienie przed atakiem rozszalałych upiorów czy płonących dyniowych głów. Wbrew pozorom nie jest to chodząca trumna (choć w mglistej, październikowej nocy można by zań uznać to kroczące monstrum). To ...

chodzący dom, o nic nie mówiącej nazwie N55. N55 wprawdzie porusza się z gracją słonia uczącego się dopiero stąpać, ale pomimo wszystko się porusza. I jest eko- praktyczny:

  • Samowystarczalny energetycznie - ściany obudowano panelami słonecznymi i wmontowano w nie niewielkie wiatraki wykorzystujące siłę napotkanych podczas "spaceru" podmuchów wiatru do wytwarzania energii.
  • Jego wielkość odpowiada zaleceniom, by ograniczać wielkość pomieszczeń mieszkalnych - mniejsze mieszkanie to mniej zużytej energii, środków czyszczących, wody, materiałów koniecznych do wykończenia wnętrza, itp. N55 to po prostu wagonik sypialny z mikroskopijną kuchenką i toaletą oraz wciąż zmieniającym się widokiem za oknem ;-). Jego prędkość poruszania się jest w rzeczy samej zabójcza: 60 m/godzinę (czyli nawet jeśli zdarzyłoby się, że domek zbuntował się i "uciekł" właścicielowi, kiedy ów przebywał w pracy, należałoby szukać uciekiniera w promieniu ok. pół kilometra od miejsca, gdzie został "zaparkowany").

Wyobraźcie sobie: jest przeraźliwie cicho... W powietrzu snują się mgły... Aż tu nagle, w mlecznym obłoku zaczyna majaczyć kanciaste, poruszające się monstrum... Nogi za pas!...

Nr 2 to, rzecz jasna, odpowiednia maska. By nawet w czasie Halloween nie zapominać o naszym środowisku naturalnym, należałoby wybrać coś z modeli podlegających biodegradacji (np. papierowych albo z naturalnej dyni), lub poszukać czegoś wykonanego z surowców poddanych recyklingowi. Tutaj znajdziecie modele masek, które są wykonane zgodnie z zasadą 3R, czyli Reduce, Reuse, Recycle.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/10/solarjack.jpg)

Nr 3 - rzecz niezbędna, czyli źródło światła. Musi być ekologiczne i koniecznie rozświetlać wnętrze przerażającej dyniowej głowy. Okazuje się, że i to da się wykonać: w skórkę dyni należy zamontować baterię słoneczną i wystawić do naładowania. Potem wystarczy już tylko zrobić pstryk i dynia rozjarzy się jak trzeba.

Nr 4 -w ogrodzie lub domu można stworzyć kolekcję wszelkiej maści duchów. Dmuchanych :-): wystarczy wykorzystać kompresor i sprężone powietrze wtłoczyć w kilka przewodów, a potem napełnić nim postacie maszkar. Wprawdzie zużyje się nieco energii do pracy kompresora, ale dmuchane figury można wykorzystywać wielokrotnie - nie lądują w śmieciach jak miliony innych gadżetów jednorazowego użytku. No i ta uciecha, kiedy uda się kogoś dobrze przestraszyć :-).

Fot.: ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.