Trójwymiarowy wyświetlacz - gCubic 3D | Wideo

Trójwymiarowy wyświetlacz - gCubic 3D | Wideo
Arkadiusz Gabrysiak

10.03.2009 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad pół roku temu informowaliśmy Was o rozwijającym się projekcie trójwymiarowego wyświetlacza w kształcie sześcianu. Dzisaj prezentujemy, co od tamtego czasu udało się osiągnąć naukowcom z National Institute of Information and Communications Technology in Japan (NICT).

Ponad pół roku temu informowaliśmy Was o rozwijającym się projekcie trójwymiarowego wyświetlacza w kształcie sześcianu. Dzisaj prezentujemy, co od tamtego czasu udało się osiągnąć naukowcom z National Institute of Information and Communications Technology in Japan (NICT).

Tym razem trójwymiarowy wyświetlacz posiada już 6 ekranów (po jednym na każdej ściance). Każdy z nich to 3,5 calowy panel dotykowy o rozdzielczości 640x480. Dzięki temu obiekt,  który "znajduje się" w środku sześcianu można oglądać pod każdym kątem, a dodatkowo można nim manipulować dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych.

NICTのサイコロ型3Dディスプレイ

W sześcianie o krawędzi ok. 10 cm zamontowano także głośniki, a jasność ekranów udało się zwiększyć trzykrotnie.

*"Te świetlne punkty, które widzicie na kostce, to nie są diody LED, ale soczewki, którymi pokryty jest wyświetlacz LCD. Taką technologię naukowcy nazwali metodą zintegrowanej fotografii polegającą na rejestrowaniu obrazu wieloma soczewkami naraz. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu, soczewki na bokach kostki, sprawiają, że wyświetlany obraz znajduje się w jego wnętrzu" (cyt. fotoblogia.pl)

Twórcy gCubic 3D pracują teraz nad polepszeniem jakości wyświetlanego obrazu. Gdy im się to uda, planują skomercjalizować to rozwiązanie w biznesie, nauce i grach wideo.*

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.