Trzy nowe tablety na Androidzie w rozsądnych cenach

Trzy nowe tablety na Androidzie w rozsądnych cenach14.07.2010 17:20
Velocity
Velocity
Krzysztof Cyło

Velocity Micro już wkrótce wprowadzi do sprzedaży trzy tablety, które głównie mają posłużyć jako eReadery. System Android na pokładzie pozwoli jednak na znacznie więcej.

Velocity Micro już wkrótce wprowadzi do sprzedaży trzy tablety, które głównie mają posłużyć jako eReadery. System Android na pokładzie pozwoli jednak na znacznie więcej.

Wojna na rynku tabletów powoli nabiera rumieńców. Kończy się okres bezkonkurencyjnej dominanty iPada. Samsung coraz pewniej promuje rodzinę tabletów z serii Galaxy, a Velocity Micro... No właśnie.

O tabletach od Velocity Micro było słychać już w kwietniu. Ostatnio wyciekły jednak konkretne informacje dotyczące urządzeń.

Już w sierpniu na sklepowe półki trafi model o nazwie Cruz Reader. Będzie on wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800x600, Wi-F 802.11b/g, 256mb pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci i USB. Do zestawu dołączona będzie karta 2GB. Cena jest bardzo rozsądna, bo wynosić będzie 199 dolarów.

Dla bardziej wymagających użytkowników przewidziano droższą wersję, o nazwie Cruz Tablet. Za 100 dol. więcej otrzymamy lepszy, bo pojemnościowy ekran w formacie 16:9 i rozdzielczości 800x480, większą pamięć wewnętrzną (4GB) oraz pojemniejszą kartę pamięci w zestawie. Cruz Tablet posiadać będzie również mikrofon oraz Wi-Fi 802.11n. Z dostępnych informacji wynika, że ta wersja ma wspierać Flash, co pewnie oznacza, że tańszy Reader tego nie oferuje. W sprzedaży od 1 września.

Trzeci członek rodziny Velocity Micro to Story Pad. Urządzenie dedykowane będzie dla najmłodszych. Ma ona rozwijać ich czytelniczą pasję, nawet w czasie spożywania posiłku. A to dzięki specjalnej, wodoszczelnej obudowie. Za 149 dol. otrzymamy gadżet z ekranem o rozdzielczości 800x600 i trochę uboższymi parametrami technicznymi niż więksi bracia.

Wszystkie tablety oparte będą na systemie Android, więc ich zastosowanie nie ograniczy się wyłącznie do wspierania ebooków, o których producent mówi najgłośniej. W końcu dostępne będą wszystkie aplikacje, w tym gry, narzędzia biurowe itd.

Velocity Micro introduces the Cruz Reader

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)