Microsoft Courier - jednak powstanie?

Dwuekranowy tablet Microsoft Courier ma za sobą długą i dramatyczną historię. W jednej chwili rozpalił wyobraźnie gadżetomaniaków zupełnie nową wizją przenośnego komputera. W drugiej zaś, zginął śmiercią tragiczną i słuch po nim zaginął. Do dzisiaj.

Courier
Courier
Krzysztof Cyło

Dwuekranowy tablet Microsoft Courier ma za sobą długą i dramatyczną historię. W jednej chwili rozpalił wyobraźnie gadżetomaniaków zupełnie nową wizją przenośnego komputera. W drugiej zaś, zginął śmiercią tragiczną i słuch po nim zaginął. Do dzisiaj.

Zgodzicie się chyba ze mną, że koncepcja Microsoft Courier była nad wyraz udana. Szczególną uwagę zwracał dedykowany system operacyjny, który znakomicie wykorzystywał potencjał dwóch ekranów dotykowych. Z grymasem niezadowolenia na twarzy przyjąłem informację, że projekt ten nie zostanie zrealizowany. Miał on być jedynie prezentacją technologii, które w przyszłości będą stosowane w innych urządzeniach Microsoftu.

Obraz

Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że Courier to coś więcej niż tylko zapowiedź lepszego jutra. Projekt dwuekranowego tabletu został bowiem zgłoszony 19 stycznia do biura patentowego Stanów Zjednoczonych. Niedawno został on zaakceptowany. Patent wygaśnie dopiero po 14 latach, zatem niewykluczone, że do tego czasu Microsoft zdecyduje się na wznowienie projektu. Okazało się również, że zewnętrzna firma Minimal, była zaangażowana w proces tworzenia koncepcji. Niektórym tak duży nakład środków wydaje się "podejrzany".

Gigant z Redmond udowodnił ostatnio, że jest prawdziwym mistrzem jeśli chodzi o dochowywanie tajemnic. Nowy Xbox 360 został z dnia na dzień wprowadzony do sprzedaży, bez niczyjej wiedzy. Może i w tym przypadku zostaniemy równie mile zaskoczeni.

Obraz

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.