Trzy roborobale HEXBUG - test i konkurs Gadżetomanii [wideo]

Trzy roborobale HEXBUG - test i konkurs Gadżetomanii [wideo]
Marek Maruszczak

24.02.2011 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przetestowaliśmy kilka kolejnych zabawek z BigBoysToys, które już niedługo trafią w ręce gadżetomaniaków. Tym razem możecie wygrać jednego z trzech robotów wyposażonych w czujniki światła, głosu i dotyku.

Przetestowaliśmy kilka kolejnych zabawek z BigBoysToys, które już niedługo trafią w ręce gadżetomaniaków. Tym razem możecie wygrać jednego z trzech robotów wyposażonych w czujniki światła, głosu i dotyku.

Każdy z trzech robotów HEXBUG ma własną nazwę i został wyposażony w inny zestaw czujników.

Hexbug Crab

Obraz

Najbardziej spodobał mi się Hexbug Crab. Konstruktorzy wyposażyli go w sensory dźwięku i światła, których działanie stoi na zadowalającym poziomie.

Crab zareaguje na klaśnięcie i zacznie uciekać od źródła dźwięku. W miarę możliwości będzie również usiłował opuścić oświetlone miejsca i zaszyć się w cieniu.

Po pewnym czasie robal automatycznie zmieni kierunek marszu, więc pozostawienie go w zbyt dużej plamie światła może spowodować, że będzie chodził w kółko. Niestety, jest to najdroższy model z serii HEXBUG. Kosztuje aż 89 zł.

Hexbug Ant

Obraz

Najprostszym modelem jest Hexbug Ant, który zamiast nóżek ma kółka przypominające nieco śruby. Niebieską mrówkę wyposażono w czujnik ruchu. Podobnie jak dwa pozostałe robale, jest zasilana przez baterie. Sensor w formie drucianych czułków nie różni się specjalnie od tych montowanych w starych chińskich samochodzikach sprzedawanych na polskich targowiskach „u ruskich”. W momencie uderzenia w przeszkodę wymusza zmianę kierunku maszynki.

Obraz

Do poprawnego działania Hexbug Ant niezbędna jest w miarę czysta powierzchnia. Jeżeli robot trafi na nitkę lub włos, prawdopodobnie będziemy musieli wyplątywać ją spomiędzy jego kończyn. Robot kosztuje 59 zł i jest zdecydowanie najmniej ciekawy z całej trójki. Jeżeli nie mamy zamiaru kupić kilku sztuk i organizować zawodów, to raczej nie warto sobie nim zawracać głowy.

Hexbug Original

Na koniec przypominający żuka Hexbug Original. Czerwony robot ma czujniki dźwięku i dotyku, które działają równie dobrze jak w przypadku poprzednich modeli.

W działaniu przypomina Craba, ale zdecydowanie stabilniej trzyma się podłoża. Jego cena na BBT wynosi 55 zł, ale jeżeli nie chcecie płacić za niego lub za którykolwiek z modeli HEXBUG, to weźcie udział w naszym konkursie.

Obraz

Zgodnie z zapowiedzią, jednocześnie z testem ogłaszamy prosty i szybki konkurs, w którym 3 czytelników zostanie nagrodzonych powyższymi 3 robotami HEXBUG.

Zasady konkursu

Konkurs jest jak zwykle bardzo prosty i polega na zamieszczeniu pod wpisem stosownego komentarza.

Zadanie jest następujące:

Podaj przykład najciekawszego robota-zabawki.

Mogą to być naprawdę dowolne roboty, ważne tylko, żeby ich twórca nie miał na celu nic innego poza szeroko pojętą rozrywką. Co za tym idzie, nie zgłaszajcie proszę rozmaitych użytecznych robotów (medycznych, militarnych, itp.). Niech tematem konkursu będzie zabawa :)

Zgłoszenia następują w formie zdjęcia lub linku do zdjęcia, filmu lub opisu odpowiednio fajnego robota-zabawki.

Nagrody

W konkursie do wygrania są testowane powyżej 3 roboty-robale HEXBUG, które trafią w Wasze ręce za zgłoszenie najciekawszych robotów. Jak zawsze subiektywnego wyboru odpowiedzi dokona redakcja Gadżetomanii.

Jednocześnie przypominam, że sponsorem nagród jest sklep BigBoysToys.

Obraz

Ramy czasowe i regulamin

Początek konkursu: 24.02.2011 (czwartek) godz. 20:00

Zakończenie konkursu: 03.03.2011 (czwartek) godz. 23:59


Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)